Foto: SportsJOE.ie

„Ty pier*olony…” – tak Dillon Danis miał prowokować Khabiba. Trener McGregora zaprzecza

Khabib Nurmagomedov (27-0) po zwycięstwie nad Conorem McGregorem (21-4) na UFC 229 wyskoczył z oktagonu i wdał się w awanturę na trybunach.  Dagestańczyk ruszył w kierunku Dillona Danisa (1-0) – zawodnika Bellatora i trenera parteru Irlandczyka.

Jak informuje portal TMZ, powołując się na słowa osoby obecnej na trybunach niedaleko Danisa i całego kornera „The Notoriousa”, Nurmagomedov miał być sprowokowany przez Danisa następującymi słowami.

„Ty pierdolony islamski szczurze.”

Komentator UFC Joe Rogan potwierdził, że Danis obrażał Khabiba, wspominając o tym podczas swojego show Joe Rogan Expierence.

„Dillon absolutnie obrażał Khabiba, gadał coś do niego i prowokował. Wtedy Khabib przeskoczył przez klatkę i zaatakował go. Nie mogłem uwierzyć swoim oczom. Myślałem, że Khabib co najwyżej wepnie się na klatkę i powiem mu coś w stylu : „Pierdol się”.”

Sam Dillon Danis zaprzecza tym oskarżeniom. Tak zawodnik wypowiedział się dla portalu ESPN.

„Fani Khabiba próbują mnie obsmarować, żeby usprawiedliwić jego działania. Nigdy nie oczerniałem i nie będę oczerniać kogoś religii. Czekam na rezultaty dochodzenia komisji stanu Nevada, które odrzuci te bzdurne oskarżenie i przypisze winę temu komu powinna.”

Pozostaje nam czekać na to jakie wnioski po sobotnim zamieszaniu wysnuje komisja sportowa stanu Nevada i jakie konsekwencje poniosą uczestnicy tamtejszej awantury.