Dana White reaguje na awanturę po walce McGregor vs. Nurmagomedov na UFC 229

Foto: Dana White, MMAJunkie.com
Foto: Dana White, MMAJunkie.com

Mocna dominacja i zwieńczenie dzieła w 4 rundzie – Khabib Nurmagomedov pewnie pokonał Conora McGregora na wczorajszym UFC 229. Zaraz po odklepaniu techniki kończącej (duszenie zza pleców) rozpoczęła się awantura z udziałem obydwu zawodników i członków ich ekip. Dana White zapowiedział śledztwo.

Krajobraz po bitwie

Zaraz po tym, gdy bezradny McGregor odklepał technikę kończącą, Khabib Nurmagomedov przeskoczył siatkę oktagonu z zamiarem „wyjaśnienia” sytuacji z Dillonem Danisem, trenerem jiu jitsu z obozu Irlandczyka. McGregor w tym samym czasie uderzył w twarz jednego z ludzi Khabiba, a poszkodowany i reszta teamu Dagestańczyka ruszyła na Conora. Wywiązała się bójka – w oktagonie i poza nim. Na konferencji po UFC 229 Dana White opowiedział, jakie konsekwencje poniosą awanturujące się osoby:

Trzech z nich zostało zatrzymanych. Tak się stało. To impreza sportowa, więc awantura po walce jest przestępstwem. Myślę, że Komisja Sportowa Stanu Nevada zbada całą sytuację. To od nich będzie wszystko zależało. Kto w ogóle wie, czy część tych osób dostanie wizy, by znów przyjechać do Stanów. Zawieszenia są możliwe. To jest świeże. Nie wiem, kto co zrobił, kto nie zrobił nic. To będzie śledzone. Skierujemy to do komisji.

Prezydent UFC potwierdził również, że co-main event UFC Moncton, walka Zubaira Tukhugov vs. Artem Lobov nie odbędzie się. Lobov jest w teamie McGregora, Tukhugov trenuje z Nurmagomedovem.

Dana White: ochrona oraz policjanci i tak wykonali kawał dobrej roboty

Dana White zapewnił, że UFC 229 mimo zaistniałej sytuacji było dobrze chronionym wydarzeniem. Kolejne wydarzenia również będą wymagały wzmożonej aktywności ochrony:

Mieliśmy wielu policjantów, wielu świetnych ochroniarzy. Wielu z nich skupiło się na bójce Khabiba z trenerem McGregora. To ułatwiło innym nieuprawnione wejście do klatki. Co zrobisz? Nic nie zrobisz. Ci goście robili wszystko, co w ich mocy. Oni też oberwali. Oberwali policjanci, oberwali ochroniarze. Gdy coś takiego się dzieje, trudno zaradzić. Myślę, że ochrona oraz policjanci i tak wykonali kawał dobrej roboty.

Dla niepokonanego Khabiba Nurmagomedova zwyciestwo nad McGregorem było cennym 27 zawodowym zwycięstwem w karierze i udaną obroną pasa wagi lekkiej. Conor w mediach społecznościowych poinformował o chęci rewanżu.