MMA PLUFCTo potencjalni rywale Mateusza Gamrota w przyszłości?! Zmiany w rankingu wagi lekkiej UFC!

To potencjalni rywale Mateusza Gamrota w przyszłości?! Zmiany w rankingu wagi lekkiej UFC!

Doszło do sporych przetasowań w rankingach UFC. W wadze lekkiej wypadło dwóch zawodników i na ich miejsce wskoczyło dwóch nowych wojowników. Czy to przyszli rywale Mateusza Gamrota?

To potencjalni rywale Mateusza Gamrota w przyszłości?! Zmiany w rankingu wagi lekkiej UFC!
Foto: UFC

Mateusz Gamrot dzięki arcyważnej wygranej nad Armanem Tsarukyanem na UFC w Apex awansował aż o cztery pozycje w rankingu UFC kategorii lekkiej (z 12. na 8. pozycję), wyprzedzając m.in. Conora McGregora oraz Tonego Fergusona.

Teraz kibice Polaka zastanawiają się, z kim zostanie zestawiony w następnym pojedynku? “Gamer” tuż po werdykcie stwierdził, że chce zawalczyć z najbrutalniej walczącym w dywizji Justinem Gaethje, ale Dana White powiedział dzień po gali:

Zapomnijcie o tej walce, mam dla Gamrota lepszego rywala. Jest nim Beneil Dariush

Wśród potencjalnych nowych oponentów wymienia się także Michaela Chandlera lub zwycięzcę nadchodzącej walki Rafael Dos Anjos vs Rafael Fiziev.

Zmiany w rankingu UFC! To przyszli rywale Mateusza Gamrota?

Po ostatniej gali UFC 276 doszło do dwóch zmian w rankingu wagi lekkiej. Z zestawienia wylecieli Carlos Diego Ferreira i Brad Riddell. Pierwszy z nich przegrał trzy ostatnie walki, a Nowozelandczyk dwa pojedynki wstecz musiał uznawać wyższość przeciwnika.

Na 14. pozycji w nowej klasyfikacji pojawił się za to pogromca Riddella Jalin Turner, który popisał się efektownym poddaniem. Amerykanin jest obecnie na fali pięciu zwycięstw z rzędu.

Ponadto 15. lokata należy z kolei do Damir Ismagulova, który na gali pokonał po równej walce przez niejednogłośną decyzję byłego oponenta “Gamera” – Gurama Kutateladze.

Tak obecnie prezentuje się ranking walki lekkiej UFC, na szczycie której brakuje mistrza:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis