MMA PLNajnowszeThe WarThe War 5: “Michu” i “Zamek” walczyli w finale! Już wiemy który zgarnął 50 tysięcy złotych!

The War 5: “Michu” i “Zamek” walczyli w finale! Już wiemy który zgarnął 50 tysięcy złotych!

Za nami finał turnieju na gali The War 5, która odbyła się w Gliwicach. Na gali organizowanej przez Denisa Załęckiego zmierzyło się ośmiu zawodników. Po dwóch pojedynkach w finale zameldowali się Michał „Michu” Kuźniak i Łukasz „Zamek” Szmajda.

the war 5 michu zamek

Obaj zawodnicy wchodząc do klatki na to starcie mieli już w nogach, rękach i w głowie dwa wyczerpujące pojedynki. Mimo to starali się pokazać z jak najlepszej strony, a największą motywacją była nagroda pieniężna w wysokości 50 tysięcy złotych, którą wygrał zwycięzca całego turnieju na The War 5.

Przypominamy, że Michał “Michu” Kuźniak w ćwierćfinale pokonał Bulę przez kontuzję rywala. “Michu” bowiem przy wyprowadzaniu jednego z ciosów trafił w oko oponenta, a ten nie mógł kontynuować już walki. W półfinale “Michu” po męczącej walce pokonał w 5. rundzie Miłosza Wodeckiego.

Łukasz „Zamek” Szmajda natomiast ma za sobą dwie pięciorundowe walki. W ćwierćfinale pokonał niezwykle wytrzymałego Szymona „Sołi” Sołtysa, a w półfinale okazał się lepszy w walce z Pawłem „Liskiem” Liszewskim.

Finał The War 5 był niezwykle emocjonujący.

The War 5: “Michu” i “Zamek” walczyli w finale! Już wiemy który zgarnął 50 tysięcy złotych!

W pierwszej rundzie Michu zaskoczył rywala uderzeniem… głową. Zamek po kombinacji ciosów głową padł na matę i wyraźnie odczuł ciosy przeciwnika. W drugiej odsłonie ponownie rzuciła się w oczy akcja Micha. Kuźniak zaskoczył wyraźnie bardziej zmęczonego Zamka kombinacją ciosów sierpowych i prostych, a potem potraktował rywala kopnięciami. Szmajda zdecydowanie odczuł napór przeciwnika. W trzeciej rundzie lepiej już zaczął pokazywać się Zamek. Szmajda potrafił przeciwstawić się rywalowi i częściej trafiał niż w dwóch poprzednich odsłonach.

Inaczej wyglądała już czwarta runda. W tej odsłonie Zamek już zdecydowanie przeważał, narzucał presję, szedł do przodu i chciał prowadzić otwartą walkę z Michem. Kuźniak jednak był tak zmęczony, że wolał prowadzić pojedynek na wstecznym.

W piątej rundzie obaj zawodnicy walczyli już bez limitu czasowego. Walka trwała dopóty dopóki któryś z zawodników nie poddał się lub nie padł na matę po nokaucie. Na początku tej odsłony Zamek dyktował warunki i to wyraźnie. Michu był w pewnym momencie nawet niechętny na kontry. Zamek poczuł się na tyle pewnie, że zaczął atakować korpus rywala, ale jednocześnie… naraził się na kontrę i padł na matę po jednym z ciosów Micha. Po 10-ciu minutach piątej rundy Michu otrzymał potężne ciosy od Zamka, trzykrotnie aż padał na matę i za trzecim razem nie zdołał już wstać.

Zwycięzcą piątej edycji The War został zatem Łukasz „Zamek” Szmajda i to on zgarnął główną nagrodę w postaci 50 tys. złotych!

Zobacz także:

Andrzej Grzebyk przed walką wieczoru KSW 82: Zgotuję mu piekło

13 maja – to data nadchodzącej wielkimi krokami gali KSW 82. W walce wieczoru tego wydarzenia zobaczymy byłego podwójnego mistrza FEN, a jego rywalem będzie brutalny i zaprawiony w bojach przeciwnik. Andrzej Grzebyk przed walką z Brianem Hooiem nastawia się na widowiskową potyczkę.

The War 5 – wyniki na żywo. Kto wygrał walkę 3 na 3, kto zgarnął 50 tys. złotych?

Zapraszamy do wspólnego oglądania kolejnej gali Denisa Załęckiego – The War 5. Impreza z walkami na gołe pięści i pojedynkiem grupowym w postaci starcia 3 vs 3 odbędzie się dzisiaj w Gliwicach.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis