Tenshin Nasukawa fenomenalną techniką rozcina czoło rywala i awansuje do finału turnieju RISE [WIDEO]

Japoński kickbokser Tenshin Nasukawa (33-0) cały czas pozostaje niepokonany w swojej koronnej dyscyplinie. Tym razem młody Japończyk efektownie zakończył pojedynek półfinałowy w ramach RISE World Series 2019

Rywalem Tenhina w półfinale był Suakim PK Saenchaimuaythaigym. Japończyk mierzył się z Tajem już w lutym 2018 roku, Wtedy wygrał jednogłośną decyzją. Podczas gali w Osace udało mu się natomiast zakończyć walkę przed czasem. Niezwykle efektowną techniką (ang. Rolling thunder) spowodował rozcięcie na czole rywala. Lekarz nie pozwolił na kontynuowanie pojedynku

Tenshin słynie z efektownych skończeń w ramach tegorocznego turnieju RISE. W walce ćwierćfinałowej, która odbyła się w marcu efektownie pokonał bowiem Argentyńczyka Federico Romę.

W międzyczasie niespełna 21-letni zawodnik (tyle skończy w sierpniu) pokonał innego Argentyńczyka Martina Blanco. Stawką pojedynku na RIZIN.16 był pas kategorii piórkowej federacji ISKA.

Teraz Japończyk ma szansę dodać do swojej kolekcji kolejny tytuł. W finale RISE World Series 2019 rywalem będzie jego rodak Shiro. Walkę zaplanowano na 16 września w japońskim mieście Chiba.