MMA PLM-1 ChallengeSzok! To była najdłuższa walka w historii MMA?

Szok! To była najdłuższa walka w historii MMA?

Konstantin Gluhov (34-17) postanowił wrócić pamięcią do przeszłości. Chodzi o 2009 rok, kiedy odbył się turniej w Austrii. Doszło na nim do jednej z najdłuższych walk w historii MMA?

Gluhov

“Lacplesis” znany jest jako stójkowicz. 41-latek to dobry kick-boxer, który ma za sobą również duże doświadczenie w mieszanych sztukach walki. Gluhov w MMA stoczył ponad 50-pojedynków zawodowych. Konstantin swoje umiejętności prezentował choćby na galach M-1 Global.

To były szalone czasy!

Konstantin Gluhov (34-17) postanowił w mediach społecznościowym przypomnieć o szalonym turnieju w Wiedniu. Łotysz w drugim pojedynku zmierzył się z Grigory Ashughbabyanem (14-10). Walka trwała ponad godzinę.

Warto zaznaczyć, że zwycięzcą całej rywalizacji został nasz reprezentant Damian Grabowski (22-5), który w finałowym pojedynku odprawił doświadczonego Miodraga Petkovicia.

Moja najdłuższa walka trwał ponad godzinę – 68 minut!!! Był to turniej UCFC w Wiedniu w kwietniu 2009 roku. Cztery walki jednego wieczoru. Pula nagród wynosiła 20 000$. Zasady ligowe były okrutne: 2 rundy po 5 minut każda i jeśli nie ma zwycięzcy, to jest trzecia runda, która przebiega bez czasu i musi się zakończyć nokautem, lub odmową przeciwnika. Decyzją sędziów bitwy nie mogły się zakończyć i trwały do końca. Po prostu nie było sędziów bocznych! Był tylko sędzia w klatce! Wygrałem pierwszą walkę szybko przed czasem. Drugi pojedynek z Grigory Ashughbabyanem potrwała 2 rundy po 5 minut, ale po tym czasie nie było zwycięzcy, więc potrzebna była trzecia runda. Trwała 68 minut! Skończyło się na tym, że Grigory’ego poddał narożnik. To był trudny i wyczerpujący pojedynek! Oczywiście po takim długim czasie w klatce przegrałem kolejna walkę już w pierwszej minucie. Zwycięzcą turnieju został wówczas Damian ”Polish Pitbull” Grabowski. Myślę,że to była najdłuższa walka w historii MMA? A może się mylę?

Мой самый длительный бой был более часа – 78,07 минут!!!⠀Это был турнир лиги UCFC в Вене, в апреле 2009 года.16…

Posted by Kostya "Lacplesis" Gluhov on Thursday, February 11, 2021

Co ciekawe do walki Gluhova z Damianem Grabowskim doszło dopiero w 2014 roku. Polak w Chinach na początku trzeciej odsłony poddał rywala.

Warto zaznaczyć, że Konstantin po starcie w Wiedniu dostał swoją szansę w organizacji KSW. Był to również turniej w kategorii ciężkiej. Łotysza dopiero w finałowym pojedynku zatrzymał zapaśnik – David Olivia.

Najdłuższa walka w historii!

Rekord jeśli chodzi o najdłuższą walkę dalej należy do Kazushi Sakuraby (26-17-1) i Royce Gracie (15-2-1). Do starcia doszło w 2000 roku na gali Prdie.

tap

Zobacz także:

Najman zmienia dyscyplinę! Zaskoczeni?

W ostatnią sobotę Marcin Najman po raz ostatni wyszedł do oktagonu. Wydaje się, że tym razem był to naprawdę ostatni pojedynek Częstochowianina, który jak sam przyznaje, nie jest w stanie intensywnie trenować.

Ile Lil Masti chciała za walkę w FAME MMA? ”Przyjęliśmy to jako odmowę”!

Ile Lil Masti chciała za kolejną walkę w FAME MMA? Jeden z właścicieli poznańskiej organizacji Krzysztof Rozpara w rozmowie z Onetem przybliżył sprawę na tyle, na ile mógł sobie na to pozwolić.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis