MMA PLNajnowszeONE ChampionshipRywalka Kierczyńskiej walczyła z Jędrzejczyk! Była nagradzana przez króla Tajlandii – ciekawa historia!

Rywalka Kierczyńskiej walczyła z Jędrzejczyk! Była nagradzana przez króla Tajlandii – ciekawa historia!

Wszystko jasne! Poznaliśmy szczegóły drugiej walki Martyny Kierczyńskiej w prestiżowej organizacji One Championship. Nasza reprezentantka dokładnie ósmego marca wystąpi w Bangkoku na gali ONE Fight Night 20, gdzie jej przeciwniczką będzie Ekaterina Vandaryeva. Białorusinka posiada ciekawą historię, o której dowiecie się z tego artykułu. Ekaterina w przeszłości walczyła z byłą mistrzynią UFC – Joanną Jędrzejczyk.

Kierczyńska

Białorusinka od zawsze była związana ze sportem. W młodych latach trenowała siatkówkę, lekkoatletykę i samoobronę. Ukończyła szkołę choreografii. Ekaterina kocha sport i ma za sobą także pracę jako prezenterka telewizyjna.

Ekaterina zaczęła trenować kick-boxing mając 16-lat. Przygodę zaczynała w mińskim klubie Kick Fighter Gym. Co ciekawe reprezentantka Białorusi myślała nad wstąpieniem do Akademii Policyjnej – ostatecznie wybrała Białoruski Państwowy Uniwersytet Treningu Fizycznego.

Warto zaznaczyć, że Ekateriny pierwszymi trenerami byli mistrzostwie świata i Europy – Andrei Kulebin i Andrei Kotsur. To oni mieli ogromne znaczenie w ukształtowaniu tej jakże utalentowanej zawodniczki. Po raz pierwszy mistrzynią świata w Tajlandii została w 2009 roku i co ciekawe był to rok po rozpoczęciu trenowania kick-boxingu!

Ciekawa historia!

Najbliższa przeciwniczka Martyny Kierczyńskiej posiada naprawdę ciekawą historię, a dodatkowo mnóstwo sukcesów odniesionych w muay-thai oraz kick-boxingu.

Ulubioną nagrodą Białorusinki jest ”Best Fighter World Cup” czyli tytuł prestiżowej organizacji IFMA. Vandaryeva została nagrodzona przez króla Tajlandii w dniu jego urodzin w jego pałacu, w obecności członków rodziny królewskiej.

33-latka w listopadzie 2011 roku na zasadach K-1 walczyła z byłą mistrzynią UFC – Joanną Jędrzejczyk. Ekaterina na gali Big-8 WKN World Grand Prix przed własną publicznością zmierzyła się z Jędrzejczyk. Białorusinka po 5-rundach wygrała większościową decyzją sędziów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis