MMA PLCiekawostkiIkona BJJ aresztowany przez policję! Handlował narkotykami?

Ikona BJJ aresztowany przez policję! Handlował narkotykami?

Foto: jiujitsutimes.com
Foto: jiujitsutimes.com

Spory problem z prawem ma jedna z legend Brazylijskiego Jiu-Jitsu – Relson Gracie. Członek legendarnej rodziny został zatrzymany przez policję w związku z ewentualnym handlem narkotykami.

Relson to jeden z najbardziej znanych członków rodziny Gracie. 66-latek przez kilkadziesiąt lat zajmuje się brazylijskim jiu-jitsu, odnosząc w nim sukcesy sportowe. To jednak nie wszystko, gdyż Brazylijczyk miał również okazję uczyć BJJ m.in. członków amerykańskiej armii oraz FBI.

“Champion” może jednak mieć teraz problem z dalszym nauczaniem kolejnych pokoleń swojego fachu. Mianowicie podczas podróży Relson został zatrzymany przez policję. W ujęciu zawodnika BJJ pomogły psy, które wywęszyły u 66-latka niedozwolone substancje. W torbie członka rodziny Gracie znaleziono marihuanę oraz rzeczy związane z miękkim narkotykiem.

Choć w wielu krajach substancja psychoaktywna jest nawet legalna, to jednak kompletnie inne podejście do tematu ma Brazylia, która surowo zabrania posiadania specyfiku. Z tego powodu Relson ma poważny problem. Ważne w kontekście jego sprawy jest fakt, czy Brazylijczyk posiadał narkotyk dla swojego użytku, czy handlu. Z racji krajowych restrykcji zawodnikowi Brazylijskiego Jiu-Jitsu grozi skazanie na więzienie. W najgorszym wypadku członek rodziny Gracie otrzyma 15 lat pozbawienia wolności.