MMA PLNajnowszeUFCRafael dos Anjos na temat Khabiba Nurmagomedova: “Powinien walczyć częściej”

Rafael dos Anjos na temat Khabiba Nurmagomedova: “Powinien walczyć częściej”

Mistrz UFC w kategorii lekkiej, Rafael dos Anjos (25-7) w programie The MMA Hour skomentował walkę swojego ostatniego pogromcy, Khabiba Nurmagomedova (23-0). Brazylijczyk wyznał, że zwycięstwo Dagestańczyka nie wywarło na nim żadnego wrażenia.

Nie byłem nawet przez chwilę pod jakimkolwiek wrażeniem. On bił się z gościem, który pracuje na pełnym etacie i przyjął tę walkę na tydzień przed galą. Już po minucie – z całym szacunkiem – [Horcher] był cały różowy na twarzy, kompletnie bez formy, a Khabib i tak potrzebował prawie całych dwóch rund, aby go wykończyć.

Obecny czempion zaznaczył, że od czasu jego potyczki z Nurmagomedovem wiele się pozmieniało i stwierdził, że nie wyobraża sobie, by znów mógł z nim przegrać.

Należą się gratulacje przeciwnikowi, że zdecydował się przyjąć ten pojedynek, ale nie ma mowy… Kiedy Khabib mnie pokonał byłem na 5 czy 6 miejscu w rankingu. On zwyciężył z facetem, który na co dzień pracuje, a ja w tym czasie wygrywałem z Jasonem Highem, Benem Hendersonem, Natem Diazem, Anthonym Pettisem i Donaldem Cerrone.

Jednocześnie Brazylijczyk skrytykował Rosjanina, mówiąc, że ten bardzo długo nie walczył, a teraz z powodu Ramadanu czeka go kolejna przerwa.

Nie mogę snuć planów na listopad w kwietniu. Khabib nie walczył przez dwa lata, a teraz chcę wziąć sześć miesięcy przerwy? Co to jest? Jeśli ja nie biłbym się od dwóch lat, chciałbym bić się jak najczęściej. Wiele rzeczy może zadziać się do listopada. Uważam, że powinien walczyć częściej. Nie można oczekiwać, aby walczył o tytuł, zwłaszcza, że wyniki mu tego nie gwarantują. Pobił gościa pracującego na pełen etat.

A Wy, zgadzacie się z opinią aktualnego mistrza UFC kategorii lekkiej?