MMA PLNajnowszeCiekawostkiPolska potęgą w “rycerskim MMA”. Worek medali z rycerskich mistrzostw świata

Polska potęgą w “rycerskim MMA”. Worek medali z rycerskich mistrzostw świata

Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Polski na rycerskich mistrzostwach świata federacji HMB. Mistrzostwa odbyły się na zamku Santa Severa we Włoszech. Polacy zdobyli aż 8 medali

Wszystkie medale Polacy zdobywali w konkurencjach indywidualnych.

Wśród medalistów w walkach turniejowych byli:

Agnieszka Lasota – srebro – klasyczne 1 vs. 1

Marcin Waszkielis – srebro – miecz i tarcza

Małgorzata Zięblińska – brąz – miecz długi

Krzysztof Szatecki  – srebro – miecz długi

Robert Szatecki – brąz – miecz i puklerz

Druga kategoria to tzw. “profajty”, w Polsce nazywane Profesjonalnymi Walkami Rycerskimi. Potocznie nazywa się te walki również “rycerskim MMA”

Tu medale zdobyło trzech naszych zawodników. Marcin Janiszewski wywalczył brązowy krążek w najniższej kategorii do 75 kg.

Posted by RKP – Rycerska Kadra Polski on Sunday, May 6, 2018

Srebrny medal w kategorii superciężkiej zdobył natomiast Krzysztof Szatecki.

Krzysztof Szatecki ze srebrem w kategorii superciężkiej! ⚔️🥇⚔️Za chwilę walczy j ze srebrem ! ert! https://www.youtube.com/watch?v=A-yDAT4W4ZU

Również  srebro zdobył brat powyższego zawodnika, Robert Szatecki. Ten rywalizował w kategorii średniej (do 85 kg).

Robert Szatecki ze srebrem w kategorii do 85 kg. ⚔️🥇⚔️

Co ciekawe, walki w tej formule organizuje m.in uznana rosyjska organizacja M-1.

Choć w konkurencjach drużynowych naszej reprezentacji nie udało się zdobyć medali to i tak Rycerska Kadra Polski zalicza się do światowej czołówki. Teraz będzie przygotowywać się do mistrzostw świata organizowanych przez inną federację – IMCF. Poniżej film promocyjny z takiego turnieju sprzed 2 lat.