MMA PLNajnowszeACBPiotr Strus przegrywa na punkty z Albertem Duraevem na ACB 89

Piotr Strus przegrywa na punkty z Albertem Duraevem na ACB 89

Podczas dzisiejszej gali ACB 89 w Krasnodarze mieliśmy okazję obejrzeć występ dwójki naszych rodaków, Daniela Omielańczuka (20-9-1, 1 N/C) oraz Piotra Strusa (13-4-2, 1 N/C). Niestety, obaj musieli uznać wyższość swoich rywali. Strus stał przed szansą zdobycia pasa organizacji ACB w kategorii średniej, który należał i wciąż należy do Alberta Duraeva (12-3). Polak przegrał z Rosjaninem po pięciorundowym pojedynku.

Albert Duraev po wygranej z Piotrem Strusem, ACB 89

W pierwszej rundzie panowie bardziej próbowali wyczuć dystans i straszyli się nawzajem, aniżeli wyprowadzali jakieś stwarzające zagrożenie serie ciosów. Mimo to, na przestrzeni pierwszych pięciu minut Duraev był nieco bardziej aktywny.

W drugiej rundzie Rosjanin szukał swojej szansy i postraszył naszego rodaka różnymi kombinacjami. Po upływie dwóch minut udało mu się także go obalić. Duraev znalazł się za plecami Polaka, próbował duszenia, ale ten dzielnie się bronił. W połowie trzeciej rundy Rosjanin powalił Strusa kilkoma ciosami, ale ten ponownie wytrzymał atak i nieco rozbity, powrócił do gry. Niestety nie zdołał zrobić nic więcej poza kilkoma kontrami.

Dopiero pod koniec czwartej mogliśmy obejrzeć więcej wyprowadzonych ciosów, jednak ta runda również należała do aktualnego mistrza. Z kolei w ciągu ostatnich pięciu minut Polak postawił wszystko na jedną kartę, ale Duraev nie pozwolił mu rozwinąć skrzydeł i decyzja została w rękach sędziów. Ci uznali, że jednogłośnie zwycięstwo należało się Rosjaninowi i wobec tego pas został na jego biodrach.