MMA PLACBBellator MMA zwolnił zawodnika podejrzanego o przynależność do bułgarskiej grupy neonazistów i rasistów

Bellator MMA zwolnił zawodnika podejrzanego o przynależność do bułgarskiej grupy neonazistów i rasistów

Jeszcze nie zadebiutował w okrągłej klatce Bellator MMA, a już został zwolniony z kontraktu. Bułgarski zawodnik mieszanych sztuk walki – Georgi Valentinov (21-5) nie spełni swoich sportowych ambicji i nie wystąpi dla amerykańskiej organizacji. Wszystko przez rzekomą przynależność do bułgarskiej grupy neonazistów i rasistów.

Bellator MMA zwolnił zawodnika podejrzanego o przynależność do bułgarskiej grupy neonazistów i rasistów

Jak donosi portal bloodyelbow.com. Valentinov jest podejrzany o przynależność do grupy “Zachodnia Sofia”, która bierze udział w chuligańskich wybrykach miedzy innymi na meczach piłkarskich, gdzie prezentuje swoje przekonania. A te nie mają nic wspólnego z tolerancją, a przedstawiane są bez choćby cienia poprawności politycznej.

Otóż członkowie grupy “Zachodnia Sofia” są określani jako rasiści, neonaziści i faszyści. Próbkę swoich poglądów przedstawiali miedzy innymi na trybunach piłkarskich podczas meczów reprezentacji Bułgarii w eliminacjach do turnieju Euro 2020. Valentinov był widziany w grupie “Zachodnia Sofia” podczas meczu jego kraju z reprezentacją Anglii, gdzie wykrzykiwał hasła faszystowskie, salutował i uciekał do rasistowskich wyzwisk.

Bellator MMA dowiedziawszy się o charakterystyce zatrudnionego zawodnika, zdecydował się rozwiązać z nim kontrakt. Oto, co przedstawiciele amerykańskiej organizacji powiedzieli portalowi bloodyelbow.com:

“Bellator traktuje takie sprawy bardzo poważnie, dlatego zdecydował się zwolnić Georgija Valentinova z jego kontraktu. Rasizm i związane z nim symbole nie będą tolerowane przez organizację.”

Valentinov swoje ostatnie walki w zawodowym MMA stoczył m.in. w organizacjach ACB czy GFA. Obecnie znajduje się w serii trzech zwycięstw z rzędu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis