MMA PLNajnowszeACBACB 89: Daniel Omielańczuk decyzją sędziów przegrywa z Amirem Aliakbarim

ACB 89: Daniel Omielańczuk decyzją sędziów przegrywa z Amirem Aliakbarim

Daniel Omielańczuk (20-9-1, 1 N/C) był jednym z dwóch Polaków, którzy pojawili się dziś w klatce organizacji ACB. Podczas gali w Krasnodarze nasz rodak mierzył się z Amirem Aliakbarim (9-1). Walka potoczyła się na pełnym dystansie trzech rund i decyzją sędziów wygrał pochodzący z Iranu Aliakbari.

Polak rozpoczął walkę dość agresywnie, okopując rywala i trafiając go kilka razy, jednak po chwili dał się złapać w klincz pod siatką. Po nieco ponad minucie udało mu się uwolnić i powrócił do niskich kopnięć, ale oprócz tego nie zobaczyliśmy żadnego zawrotnego tempa i niebezpiecznych sytuacji.

W drugiej rundzie Aliakbari stosował większy pressing i ponownie kontrolował pojedynek pod siatką. Polak momentami skutecznie trzymał go na dystans i hamował wysokimi kopnięciami. Runda jednak na korzyść Irańczyka.

W trzeciej Aliakbari zaczął od sprowadzenia naszego rodaka i prób skończenia go w parterze. Omielańczuk robił co mógł, ale nie był w stanie zagrozić rywalowi. Dwie minuty przed końcem sędzia przerwał pojedynek, bowiem podejrzewał, że Irańczyk zadał ciosy w tył głowy. Po wznowieniu i naradzie sędziów, która doprowadziła do odjęcia punktu Irańczykowi, walka ponownie rozegrała się w parterze. Tam Aliakbari ponownie rozbijał Omielańczuka cios za ciosem.

Ostatecznie sędziowie zdecydowali, że Amir Aliakbari wygrał jednogłośnie na punkty.