MMA PLCiekawostkiPiłkarz Borussi Dortmund wspomina treningi MMA z Jakubem Błaszczykowskim: Nigdy z nim nie walcz, jest piekielnie silny!

Piłkarz Borussi Dortmund wspomina treningi MMA z Jakubem Błaszczykowskim: Nigdy z nim nie walcz, jest piekielnie silny!

W walce w formule MMA na gali FFF 2 zadebiutował już były piłkarz reprezentacji Polski Piotr Świerczewski (1-0), ale możliwe, że środowisko mieszanych sztuk walki skieruje swoje oczy na innego – jeszcze aktywnego – piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego! Wg informacji, którą przekazał jego były klubowy kolega, Błaszczykowski jest niesamowicie silny!

W sieci bowiem dostępny jest wywiad Po Gwizdku z obrońcą Borussii Dortmund Matsem Hummelsem, który wspomina wspólne treningi z Polakiem i wyjawia nawet jak kończyły się z nim zabawy w MMA. Zdaniem Hummelsa, Błaszczykowski jest niezwykle silnym człowiekiem:

“To bardzo dobry wojownik. Nigdy z nim nie walcz, jak go spotkasz. Jest mały, ale silny i złośliwy. Nigdy nie przegrywa. Czasem walczyliśmy dla zabawy, a jestem dużym gościem, od którego był lżejszy o 20-25 kilogramów, a i tak zawsze wygrywał. Jest silny, naprawdę silny.

Walczyliśmy w MMA, ale dla zabawy.”

Cały wywiad Po Gwizdku z Matsem Hummelsem do sprawdzenia poniżej: