MMA PLNajnowszeOktagonPatrik Kincl vs. Piotr Wawrzyniak – unifikacyjna walka już na gali OKTAGON 54

Patrik Kincl vs. Piotr Wawrzyniak – unifikacyjna walka już na gali OKTAGON 54

Organizacja OKTAGON MMA ogłosiła, że już wkrótce dojdzie do unifikacyjnej walki w kategorii średniej. Patrik Kincl (27-10, 1 N/C) i Piotr Wawrzyniak (12-5) skrzyżują rękawice na gali OKTAGON 54.

Patrik Kincl vs. Piotr Wawrzyniak
Foto: OKTAGON MMA

Gala odbędzie się już 2 marca w czeskiej Ostrawie.

Kincl to były zawodnik takich organizacji jak XFN czy ACB. W 2019 roku związał się z Federacją KSW i od razu w debiucie miał walczyć o pas z Roberto Soldiciem. Kontuzja Czecha sprawiła jednak, że do pojedynku nie doszło. Po wygranych z Tomaszem Drwalem i Tomaszem Romanowskim “The Inspector” wywalczył sobie jednak title shota. W pojedynku mistrzowskim musiał jednak uznać wyższość Soldicia. Walka z Chorwatem na KSW 63 była też jego ostatnią w największej polskiej organizacji. Potem Kincl podpisał kontrakt z rodzimym pracodawcą, Wygrał z Samuelem Kristoficiem a następnie zdobył pas pokonując Alexa Lohore. W maju ubiegłego roku obronił tytuł zwyciężając na pełnym dystansie z Karlosem Vemolą. Do kolejnej obrony miało dojść pod koniec roku, ale na przeszkodzie stanęła kontuzja. W związku z tym postanowiono wyłonić tymczasowego mistrza.

Z tej okazji skorzystał właśnie Wawrzyniak. Polak zdominował i rozbił Vlasto Cepo na gali OKTAGON 51. Było to w sumie piąte zwycięstwo Wawrzyniaka. Polski zawodnik przed zdobyciem tymczasowego pasa OKTAGON MMA zdobył również pełnoprawny pas Babilon MMA. Reprezentant Czerwonego Smoka ma na rozkładzie takie nazwiska jak Adrian Błeszyński, Adam Łaguna czy Tymoteusz Łopaczyk.

Bilety dostępne w cenie już od 590 koron. Transmisja dostępna będzie na stronie OKTAGON.tv.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis