Parke chce wystąpić na KSW 49: Niech szefowie dowiedzą się, że chcecie zobaczyć moją walkę!

Foto: Alan Lewis - PhotopressBelfast.co.uk
Foto: Alan Lewis - PhotopressBelfast.co.uk

Nieco ponad dwa tygodnie minęły od gali KSW 47: The X-Warriors, gdzie swoją walkę stoczył Norman Parke. Irlandczyk z północy pokonał jednogłośnie na punkty Borysa Mańkowskiego. Teraz „Stormin” dodał na instagramie post, w którym zachęca fanów do udostępnienia. Wszystko po to, aby szefowie KSW zobaczyli, że publika chce występu Brytyjczyka na KSW 49.

Osoba Normana Parke kojarzona jest przede wszystkim z kontrowersyjnymi zachowaniami. Wszystko zaczęło się od pojedynku z Mateuszem Gamrotem, kiedy to Irlandczyk sygnalizował uderzenie palcem w jego oko. Pojedynek został uznany jako no contest, a po walce rozpoczęła się awantura. „Stormin” starł się z narożnikiem Polaka. Najpierw odepchnął Borysa Mańkowskiego, a następnie dostał cios od Marcina Billmana.

Kolejna potyczka zawodnika z Irlandii Północnej miała miejsce na KSW 43. Parke pokonał wtedy jednogłośnie na punkty weterana polskiej sceny MMA Łukasza Chlewickiego. W styczniu mówiło się dużo również o starciu Normana z Maciejem Jewtuszko na FEN, jednak do tego nie doszło, a „Stormin” wystąpił na KSW 47, zastępując Dricusa Du Pessisa w walce z „Diabłem Tasmańskim”. Lepszy w tym pojedynku okazał się Irlandczyk. Publiczności nie podobał się werdykt sędziowski i z trybun słychać było gwizdy.

Teraz Brytyjczyk dodał na swoim instagramowym profilu zdjęcie z opisem zachęcającym do większego rozpowszechnienia. Norman chciałby wystąpić na KSW 49 i zależy mu, aby włodarze polskiej federacji zobaczyli, że fani chcieliby go zobaczyć w akcji 18 maja.

„Polacy czy chcecie mnie zobaczyć w maju KSW 49 szybki obrót sprawy, niech szefowie się dowiedzą, że chcecie zobaczyć moja walkę, czas rozkręcić zabawę. 77 kg – bez problemu”

Gala KSW 49 odbędzie się 18 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie. W walce wieczoru zobaczymy rewanżowy pojedynek pomiędzy Michałem Materlą, a Scottem Askhamem, gdzie stawką będzie zwakowany pas KSW wagi średniej.