MMA PLUFCOstatnia porażka Oskara Piechoty w UFC anulowana!

Ostatnia porażka Oskara Piechoty w UFC anulowana!

Foto: Facebook/ Oskar Piechota

Ostatnia porażka Oskara Piechoty w UFC anulowana! Polak, który występuje w kategorii średniej i ciągle jest zawodnikiem największej organizacji MMA na świecie ma na swoim koncie o jedną porażkę mniej.

Chodzi o jego ostatni pojedynek z Marc-Andre Barriaultem, który odbył się w czerwcu tego roku. W oktagonie lepszy okazał się Kanadyjczyk, który wygrał w drugiej rundzie, ale wynik tej walki został zweryfikowany!

Ostatnia porażka Oskara Piechoty w UFC anulowana!

Wszystko przez wpadkę dopingową Barriaulta. Okazało się, że Kanadyjczyk w walce z Polakiem był na niedozwolonych środkach. W jego organizmie znaleziono ślady ostaryny, która znajduje się na liście zakazanych wspomagaczy.

Komisja Sportowa stanu Nevada ostatecznie zmieniła wynik tej walki na no-contest, mimo faktu, że Kanadyjczyk tłumaczył się zażyciem zanieczyszczonego suplementu.

Oskar Piechota w UFC ma ciężki żywot. Polak dołączył do największej organizacji MMA na świecie w 2017 roku. Po obiecującym początku i wygraniu dwóch walk, przyszedł poważny kryzys. W kolejnych czterech pojedynkach przegrywał on ze swoimi rywalami.

Jednakże po weryfikacji ostatniej walki, rekord Piechoty w UFC wynosi 2-2, 1 N/C i najprawdopodobniej dostanie on jeszcze jedną szansę na odbudowanie się.

Zobacz także:

COVID-19 u Krzysztofa Głowackiego. Promotor wskazuje kto zaraził Polaka tuż przed jego walką o pas!

COVID-19 u Krzysztofa Głowackiego to temat, który wczoraj obiegł internet! Polski pięściarz już 12 grudnia miał walczyć o pas mistrzowski WBO wagi junior ciężkiej. Jego przeciwnikiem miał być Lawrence Okolie.

Jan Błachowicz wśród nominowanych na Sportowca Roku Przeglądu Sportowego!

Zgodnie z oczekiwaniami Jan Błachowicz (27-8) znalazł się wśród nominowanych w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski.