OFICJALNIE: Sage Northcutt w ONE Championship

Foto: Sage Northcutt
Foto: Sage Northcutt

Były już zawodnik UFC, Sage Northcutt (11-2) podpisał kontrakt z azjatycką organizacją ONE Championship.

Poinformował o tym prezydent tej organizacji Chatri  Sityodtong.

„Powitajcie serdecznie razem ze mną wielokrotnego mistrza świata w karate, członka Hall o Fame magazynu Black Belt i wschodzącą gwiazdę MMA – Sage Northcutta w ONE Championship.”

Sam zawodnik podziękował za to przywitanie.

„To zaszczyt być częścią rodziny ONE Championship. Zamierzam być częścią czegoś wielkiego.”

Zawodnik poinformował o zmianie pracodawcy również na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

„Jestem zaszczycony, że podpisałem kontrakt i będę mógł walczyć dla organizacji ONE Championship.”

I’m honored to be officially signed and fighting for One Championship! ONE Championship

Opublikowany przez Sage Northcutt Piątek, 30 listopada 2018

Northcutt od najmłodszych lat trenował sporty walki. W wieku 9 lat został najmłodszą osobą, która trafiła na okładkę magazynu Sport Karate . Ma na koncie 77 różnych tytułów juniorskiego mistrza świata w karate. Do galerii sław magazynu Black Belt trafił w wieku zaledwie 15 lat. Jest również niepokonany w kickboxingu, gdzie zanotował 15 zwycięstw.

„Super” Sage został wypatrzony w programie Dana White’s Looking For A Fight. W UFC zadebiutował już w wieku 19 lat. Łącznie w tej najbardziej prestiżowej organizacji wygrał 6 z 8 walk. Obecnie może się pochwalić serią trzech zwycięstw. Po ostatniej wygranej na Zakiem Ottowem (16-6) na UFC Fight Night 133 wypełnił kontrakt z organizacją Dany White’a i nie zdecydował się na przedłużanie go.

Northcutt w UFC toczył pojedynki zarówno w kategorii półśredniej jak i lekiej. Niewykluczone więc, że w ONE Championship przyjdzie mu się zmierzyć z byłym mistrzem UFC Eddiem Alvarezem (29-6, 1 N/C). „Król Podziemia” dołączył bowiem do azjatyckiej organizacji kilka tygodni wcześniej.