MMA PLUFCOFICJALNIE: Robert Whittaker vs. Jared Cannonier na UFC 248 w Las Vegas

OFICJALNIE: Robert Whittaker vs. Jared Cannonier na UFC 248 w Las Vegas

Foto: UFC

Zawodnicy ze ścisłej czołówki kategorii średniej zmierza się ze sobą w marcu przyszłego roku.Robert Whittaker (20-5) i Jared Cannonier (13-4) zmierzą się ze sobą na gali UFC 248 w Las Vegas.

Starcie zostało oficjalnie potwierdzone przez UFC.

Niedawny mistrz Whittaker jest sklasyfikowany na 1. pozycji w rankingu wagi średniej, zaś Cannonier zajmuje 4. miejsce w tym zestawieniu.

Whittaker miał znakomitą serię 9 zwycięstw. “The Reaper” odprawiał przed czasem takich zawodników jak Derek Brunson czy Ronaldo “Jacare’ Souza. Australijczyk ma za sobą również dwie wyniszczające, lecz zwycięskie wojny z Yoelem Romero. Tytuł stracił na październikowej gali UFC 243 w Melbourne, gdzie w drugiej rundzie znokautował go Israel Adesanya.

Cannonier karierę w UFC zaczynał w kategorii ciężkiej. Później zszedł do wagi półciężkiej, gdzie uległ m.in Janowi Błachowiczowi. Swoje miejsce odnalazł jednak w limicie kategorii średniej. Odniósł tu już bowiem trzy zwycięstwa, za każdym razem kończąc rywali przed czasem. “The Killa Gorilla” rozprawił się z takimi rywalami jak David Branch, Anderson Silva i Jack Hermansson.

Na tej samej gali Joanna Jędrzejczyk stanie przed szansą na odzyskanie pasa kategorii słomkowej. Polka zmierzy się z obecną mistrzynią dywizji do 115 funtów, czyli Chinką Weili Zhang.