OFICJALNIE: Joanne Calderwood vs. Ariane Lipski na UFC 233

Foto: UFC
Foto: UFC

Wczorajsze doniesienia szybko się potwierdziły. Ariane Lipski (11-3) zadebiutuje w UFC 26 stycznia na gali UFC 233 w Anaheim. Rywalką Brazylijki będzie Joanne Calderwood (12-3).

Calderwood rywalizowała wcześniej w kategori słomkowej.  W ostatnim pojedynku na UFC Fight Night 135 „JoJo” pokonała Kalindrę Farię (18-8-1) przez poddanie w pierwszej rundzie. Szkotka zajmuje obecnie 12. miejsce w rankingu kategorii muszej.

Lipski miała zadebiutować w UFC już w przyszłym tygodniu, jednak Maryna Moroz (8-3) doznała kontuzji. Nie znaleziono rywalki dla Brazylijki na galę w Buenos Aires. W Anaheim „Królowa Przemocy” będzie miała okazję przedłużyć swoją serię zwycięstw do dziesięciu.

Na gali UFC 233 planowana jest m.in. „superwalka” dwóch mistrzów – TJ Dillashaw (16-3) vs. Henry Cejudo (13-2)Według najnowszych doniesień stawką pojedynku ostatecznie ma być pas kategorii muszej. Na gali tej w UFC ma również zadebiutować Ben Askren (18-0, 1 N/C), którego rywalem ma zostać były mistrz kategorii półśredniej Robbie Lawler (28-12, 1 N/C).