MMA PLUFCNIEOFICJALNIE: Joanne Calderwood vs. Ariane Lipski na UFC 233

NIEOFICJALNIE: Joanne Calderwood vs. Ariane Lipski na UFC 233

Do rozpiski gali UFC 233 w Anaheim dodano pojedynek w kategorii muszej kobiet. 26 stycznia przyszłego roku w organizacji Dany White’a zadebiutuje była mistrzyni KSW Ariane Lipski (11-3). Jej rywalką będzie pochodząca ze Szkocji Joanne Calderwood (12-3). Informacje te potwierdził u źródeł portal ESPN.

Potwierdzają się więc spekulacje, o których wspominaliśmy kilka godzin temu.

Calderwood rywalizowała wcześniej w kategori słomkowej.  W ostatnim pojedynku na UFC Fight Night 135 “JoJo” pokonała Kalindrę Farię (18-8-1) przez poddanie w pierwszej rundzie. Szkotka zajmuje obecnie 12. miejsce w rankingu kategorii muszej.

Lipski miała zadebiutować w UFC już w przyszłym tygodniu, jednak Maryna Moroz (8-3) doznała kontuzji. Nie znaleziono rywalki dla Brazylijki na galę w Buenos Aires. W Anaheim “Królowa Przemocy” będzie miała okazję przedłużyć swoją serię zwycięstw do dziesięciu.

Na gali UFC 233 planowana jest m.in. “superwalka” dwóch mistrzów – TJ Dillashaw (16-3) vs. Henry Cejudo (13-2).  Na gali tej w UFC ma również zadebiutować Ben Askren (18-0, 1 N/C), którego rywalem ma zostać były mistrz kategorii półśredniej Robbie Lawler (28-12, 1 N/C).