MMA PLFENNowa walka wieczoru FEN 43! Debiutant dostał walkę o pas z Kacprem Formelą!

Nowa walka wieczoru FEN 43! Debiutant dostał walkę o pas z Kacprem Formelą!

Pedro Nobre (21-6-2, 12 KO, 5 SUB, 1 NC) będzie nowym rywalem Kacpra Formeli (14-4, 6 KO, 5 SUB) podczas gali FEN 43: ENERGA Fight Night, która 16 grudnia odbędzie się w Szczecinie. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii piórkowej. Matheus Pereira, pierwotny rywal Formeli, nabawił się kontuzji, która wyklucza go z tego pojedynku.

Nowa walka wieczoru FEN 43

Bilety na FEN 43 nabyć można na EVENTIM.

Bilety na FEN 44 kupić można na EVENTIM.

Nobre to 36-letni Brazylijczyk, który 17 z 21 zwycięstw odniósł przed czasem 12-krotnie nokautując i 5-krotnie poddając swoich rywali. “The Rock” znokautował w swoim ostatnim pojedynku Mateusa Mendoncę w 1. rundzie, wcześniej poddał Tarasa Grytskiva. W swojej długiej i bogatej w sukcesy karierze Nobre miał epizod w UFC – podczas gali w Sao Paulo jego walkę z Iuri Alcantarą uznano za nieodbytą. Podczas szczecińskiej edycji reprezentant z Kraju Kawy zadebiutuje w FEN.

Formela to mistrz FEN w kategorii piórkowej – podczas FEN 39 pokonał w 1. rundzie przez TKO Nicolaę Hentea. Pierwszą skuteczną obronę pasa Formela ma już za sobą – w Ostródzie znokautował w 1. rundzie Aleksandra Gorszecznika. Ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji. Pod koniec 2020 roku pokonał na pełnym dystansie Edgara Davalosa. Podczas FEN 33 na pełnym dystansie rozprawił się jednogłośną decyzją sędziów z Damianem Frankiewiczem. W grudniu 2018 roku Formela podczas gali RWC 1 decyzją sędziów zwyciężył z Sebastianem Rajewskim. Wcześniej w 1. odsłonie znokautował Adama Brzezowskiego. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim. Ten bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

Zobacz także:

To koniec walk Dawida Załęckiego? Zaskakujące słowa ojca Denisa po ważnym zwycięstwie!

Dawid Załęcki ma za sobą drugie ważne zwycięstwo w organizacji High League. Wydaje się, że będzie trzeba coraz bardziej podnosić poprzeczkę jeśli chodzi o rywali Załęckiego. ”Crazy” zaskoczył swoją wypowiedzią po walce, bowiem zasugerował, że nie wie czy będą kolejne pojedynki w jego wykonaniu. Załęcki był rozczarowany, że w taki sposób zakończyła się walka z ”Psychopatą”.

Zawodnik KSW ostro o ostatniej walce Popka: To nie jest zawodnik! Niczego sobą nie reprezentuje! Widzieliście?

Daniel Rutkowski w rozmowie z TVP Sport zdradził, że sobotni pojedynek w KSW jest ostatnim w kontrakcie. ”Rutek” nie wyklucza podpisanie nowego kontraktu – tak jak i związania się z inną organizacją. Zapaśnik z Radomia zdradził, że w przyszłym roku czekają go kolejne starcie w PRIME SHOW MMA. Rutkowski jest otwarty na starcie z Kasjuszem ”Don Kasjo” Życińskim czy dużo większymi gabarytowo freakami.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis