MMA PLFENNorman Parke zwraca pieniądze FEN! Paweł Jóźwiak: Oddał część, mamy nadzieję, że rozliczy się z całości

Norman Parke zwraca pieniądze FEN! Paweł Jóźwiak: Oddał część, mamy nadzieję, że rozliczy się z całości

Foto: SportoweFakty
Foto: SportoweFakty

Obecny mistrz wagi lekkiej Federacji KSW – Norman Parke (28-6-1, 1 N/C) zaczyna rozliczać się z organizacją FEN. Irlandczyk z Północy oddał część zadatku, który pobrał od polskiej organizacji przed walką, w której nigdy nie wystąpił.

Parke swego czasu miał wystąpić na gali Fight Exclusive Night w walce z Maciejem Jewtuszko. 32-latek pobrał nawet 30 tys. zł zaliczki i wydawało się, że jego wejście do klatki FEN jest jedynie kwestią czasu. Wówczas, Normana Parke’a podkupiła Federacja KSW i z jego walki dla FEN wyszły nici.

FEN pozostał zatem bez walki, ale i bez 30 tys. zł. Jak przekazał jednak prezes polskiej organizacji Paweł Jóźwiak w rozmowie z portalem MMAnews.pl, po interwencji prawników, Parke zaczął spłacać dług zaciągnięty po podpisaniu kontraktu na walkę z Jewtuszko.

Naczelna twarz FEN-u – Paweł Jóźwiak przyznał, że Irlandczyk spłacił część z długi i ma nadzieję, że dotrzyma on zawartej umowy i ureguluje zobowiązanie do końca.

Obecnie Norman Parke to mistrz wagi lekkiej KSW, który pas mistrzowski zdobył wypunktowując Marcina Wrzoska na gali KSW 50 w Londynie.