MMA PLKSWNorman Parke kończy z MMA! Co dalej z pasem wagi lekkiej KSW?

Norman Parke kończy z MMA! Co dalej z pasem wagi lekkiej KSW?

Foto: MMA India

Tymczasowy mistrz wagi lekkiej KSW Norman Parke (28-6-1, 1 N/C) dość niespodziewanie… ogłosił zakończenie swojej kariery MMA.

Parke zamieścił na swoim Insta story następujący wpis.

“Siemka ludzie, to koniec mojej rywalizacji w MMA, czekałem długo i to jest czas aby wyjść z tej gry i skupić się na zarabianiu kasy w inny sposób, w następnym roku każdy dowie się o tym, możliwe jednak, że wrócę MMA następnego grudnia, ale teraz nie jest czas na MMA.”

“Stormin” występuje w KSW od 2017 roku. Zaczął od dwóch walk z Mateuszem Gamrotem. Pierwsza zakończyła się zwycięstwem Polaka zaś druga została uznana za nieodbytą po nieumyślnym faulu “Gamera”. Od tego czasu zawodnik z Irlandii Północnej wygrał pięć kolejnych walk, z czego cztery pod banderą Federacji KSW.

We wrześniu Parke zdobył tymczasowy pas wagi lekkiej pokonując na KSW 50 w Londynie Marcina Wrzoska.

W tej sytuacji w razie zakończenia kariery przez Parke’a trzeba będzie wyłonić zawodników, którzy powalczą o tytuł w kategorii lekkiej. Wydaje się, iż w stawce może liczyć się kilka nazwisk jak choćby Shamil Musaev, Maciej Kazieczko czy Marian Ziółkowski. Niewykluczone, że brani pod uwagę będą też Borys Mańkowski czy mistrz wagi piórkowej Salahdine Parnasse.

Czy wierzycie w deklarację Normana Parke’a? W przeszłości zdarzało się, iż nie zawsze to co zawodnik wypisywał w sieci zgadzało się do końca z rzeczywistością. Czy zawodnik rzeczywiście rzuca MMA czy raczej próbuje na siebie zwrócić uwagę mediów i fanów?