Nate Diaz czy Khabib Nurmagomedov? Dana White o kolejnym rywalu Dustina Poiriera

Khabib Nurmagomedov (27-0) sugeruje walkę z Dustinem Poirierem (25-5, 1 N/C) we wrześniu tego roku, a Conor McGregor (21-4) twierdzi, że „Diament” w kolejnej walce zmierzy się z Natem Diazem (17-11). Jak się ta sprawa ma faktycznie?

Prezes UFC, Dana White na konferencji prasowej podsumowującej minioną galę UFC 236 w Atlancie, gdzie Poirier zdobył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej wypunktowując Maxa Hollowaya , nie pozostawił wątpliwości co do kolejnego rywala „Diamenta”.

White potwierdził, że kolejną walką Amerykanina będzie starcie z pełnoprawnym mistrzem – Khabibem Nurmagomedovem (27-0):

„Tak, Khabib vs. Poirier to jest ta walka, którą chcemy zrobić. Będzie walczył z Khabibem w następnym starciu. Prawdopodobnie we wrześniu.”

Poirier obecnei ma serię sześciu walk bez porażki i w każdej z nich pokazywał się ze świetnej strony, prezentując niesamowite umiejętności i wolę walki. Droga Amerykanina do pasa mistrzowskiego była jednak bardo zawiła, co White także skomentował:

„Niektórzy mają drogę do tytułu jak Israel Adesanya czy Conor McGregor. Inni mają ją bardziej krętą. Jeśli spojrzysz, ale nie pamiętam dokładnych liczb, jaką drogę musiał przejść Chuck Liddell, to zobaczysz coś podobnego. Albo Tony Ferguson, ten facet miał ogromnego pecha. Lista jest długa. Niektórym udaje się to szybciej, innym dłużej.

Poirier pozostał na dobrej drodze, ciężko trenował i zrobił to, co powinien zrobić, aby dostać się do walki o pas. Dzisiaj wieczorem to była jego noc. Walczył z niesamowitym wojownikiem i wygrał.”