MMA PLUFCNajstarszy zawodnik w UFC – Alexei Oleinik idzie po rekord! Będzie 48 poddanie w jego karierze?

Najstarszy zawodnik w UFC – Alexei Oleinik idzie po rekord! Będzie 48 poddanie w jego karierze?

Najstarszy zawodnik będący aktualnie zakontraktowany przez organizację UFC – Alexei Oleinik w najbliższy weekend stanie przed szansą na pobicie rekordu w ilości poddań w MMA.

Alexei Oleinik

W sobotę w Las Vegas Rosjanin zmierzy się ze Szwedem Ilirem Larifim. Starcie to odbędzie się w limicie wagi ciężkiej, a dla Oleinika będzie miało ono także wymiar symboliczny. Stanie on bowiem przed szansą na odniesienie 48 wygranej przez poddanie w swojej karierze!

Alexei Oleinik idzie po rekord! Będzie 48 poddanie w jego karierze?

Oleinik ma obecnie 45 lat i jest pierwszym zawodnikiem w historii mieszanych sztuk walki, który odnosił zwycięstwa w czterech różnych dekadach – w latach ’90, ‘2000, ‘2010 i ‘2020.

Zawodnik ten 55 ze swoich 60 zwycięstw odniósł przed czasem, w tym 47 walk wygrał przez poddanie. Teraz stanie przed szansą na pobicie rekordu w ilości poddań w światowym MMA i zamknięcie tej liczby na 48.

Ale to nie jedyny rekord, o który będzie walczył Oleinik. Rosjanin w sobotę może bowiem zrównać się rekordem z Frankiem Mirem, który ciągle jest zawodnikiem mającym najwięcej zwycięstw w historii wagi ciężkiej UFC. Obecnie rekord ten wynosi 8 wygranych walk.

Czy wg Was Alexei Oleinik będzie świętował rekordy w najbliższy weekend?

Zobacz także:

Piotr Więcławski o walce na WOTORE 6 i o Piotrze Szelidze [WIDEO]

W najnowszym odcinku Na Gołe Pięści EXTRA gościem Jaśka Zwykłego był Piotr Więcławski, bohater main eventu WOTORE 6 Wielki Rewanż. Gala odbędzie się 21 października w Starej Fabryce Papieru w Konstancinie-Jeziornie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis