Nagrody MMA.pl 2019 ŚWIAT: Nokaut roku #3 – Movlid Khaybulaev morderczym kolanem bije rekord PFL [WIDEO]

Foto: ESPN Twitter
Foto: ESPN Twitter

„Nokaut roku”


Trzecie miejsce w kategorii „Nokaut roku” w światowym MMA wędruje do Movlida Khaybulaeva za jego  nokaut na Damonie Jacksonie podczas gali PFL 2019 #2 w Uniondale!


Jednym z członków rosteru kategorii piórkowej kolejnego sezonu PFL był Dagestańczyk Movlida Khaybulaev. Przed startem sezonu legitymował się on nieskazitelnym rekordem 13 zwycięstw. Jak się później okazało, stał się on autorem najbardziej spektakularnego nokautu sezonu.

Przeciwnikiem Khaybulaeva w pierwszej walce był Amerykanin Damon Jackson. Zaraz po rozpoczęciu pojedynku Jackson zaczął wywierać presję i zepchnął rywala w kierunku siatki. Gdy jednak odrobinę obniżył pozycję Khaybulaev niespodziewanie wystrzelił z miejsca latającym kolanem. Amerykański zawodnik momentalnie padł nieprzytomny twarzą na matę. Cała walka trwała zaledwie 10 sekund. Khaybulaev zaliczył więc najszybszy nokaut w historii PFL.

Wideo z tego skończenia zostało później poddane licznym przeróbkom.

Mimo spektakularnego początku Khaybulaev nie odniósł spektakularnego sukcesu w zeszłorocznym sezonie Professional Fighters League. Dagestańczyk większościowo zremisował z Andre Harrisonem i awansował do fazy play-off. Tam jednak jego droga na szczyt się zakończyła, gdyż w niespełna 30 sekund pokonał go Daniel Pineda.