Nagrody MMA.pl 2018 POLSKA: Walka roku #1 – Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun I

Foto: Sebastian Rudnicki (KSW)
Foto: Sebastian Rudnicki (KSW)

„Walka roku”


Pierwsze miejsce w kategorii „Walka roku” wędruje do Mameda Khalidova i Tomasza Narkuna za pierwsze starcie jakie stoczyli w 2018 roku, na gali KSW 42 w Łodzi.


Mamed Khalidov przeważał przez większość pojedynku, w pierwszej rundzie nawet trzykrotnie posadził Narkuna na macie klatki po ciosach w stójce, ale „Żyrafa” za każdym razem wychodził z opresji.

Khalidov, wyraźnie odstający warunkami fizycznymi od rywala, miał jednak przewagę w szybkości i dynamice i wykorzystywał to podczas dynamicznej stójkowej batalii. Wydawało się, że Mamed brnie po zwycięstwo nad kolejnym po Borysie Mańkowskim, mistrzem federacji KSW. Co prawda w drugiej rundzie było nieco spokojniej, lecz w dalszym ciągu to Czeczen miał przewagę w stójce.

Jednakże, w trzeciej rundzie zmotywowany świadomością, że przegrywa na kartach sędziowskich, Narkun agresywnie zaatakował rywala, którego zdołał poważnie naruszyć ciosami w stójce oraz kolanami i wciągnąć go do gardy, gdzie zapiął swoją koronną technikę – duszenie trójkątne nogami, które zakończyło pojedynek!

Tomasz Narkun wielkim zwycięzcą na gali KSW 42 w Łodzi! Sama walka, ze świetnym zwrotem akcji i bądź co bądź historyczną chwilą, jaką była pierwsza porażka Khalidova od 8 lat oraz pierwszą porażką w organizacji KSW! Fantastyczne widowisko stworzyli obaj fighterzy. Naszym zdaniem w 2018 to była „Walka roku”!


Walka roku #2 – Jan Błachowicz vs. Jimi Manuwa II

Walka roku #3 – David Zawada vs. Michał Michalski