MMA PLMateusz GamrotMateusz Gamrot przed debiutem w UFC: Liczyłem na mocniejsze nazwisko

Mateusz Gamrot przed debiutem w UFC: Liczyłem na mocniejsze nazwisko

Mateusz Gamrot jest już w drodze na Fight Island UFC. Podobnie jak w przypadku pozostałych zawodników z Polski, po drodze do Abu Dhabi, Gamer musiał zatrzymać się na kilka dni w Londynie. Najbliższych kilkadziesiąt godzin Mateusz Gamrot spędzi w pokoju hotelowym, w oczekiwaniu na wyniki testu na koronawirusa.

Wykorzystując wolny czas, Gamer znalazł chwilę, aby opowiedzieć o swoim nadchodzącym pojedynku. W rozmowie z Maciejem Turskim, dla programu Oktagon Live, poznaniak wyraził opinię na temat swojego przeciwnika i opowiedział o planach na najbliższe dni.

Jednym z gości programu był nowy mistrz wagi półciężkiej UFC – Jan Błachowicz. Gamer opowiedział o tym, jaki wpływ na jego nastawienie mentalne do walki ma zwycięstwo Cieszyńskiego Księcia.

Powiem Ci, że twoja walka i twój sukces dały mi takiego kopa, że generalnie wbijam na pewniaku do tego Abu Dhabi

Mateusz Gamrot przebywa aktualnie w hotelu na lotnisku Heathrow w Londynie. W stolicy Anglii Polak miał robione testy na obecność koronawirusa i aktualnie oczekuje na ich wyniki. Proawdzący Maciej Turski spytał, jak mija mu czas spędzany w hotelowym pokoju.

O 15 mieliśmy testy dzisiaj, także do 15 zdążyłem zrobić trening, spacerek i spotkać się z resztą ekipy. (…) Mam książkę, mam zaplanowany trening taki w samotności, chce się porozciągać dwa razy dziennie. Nauka angielskiego. Również pobycie samemu ze sobą myślę, że dobrze mi zrobi, bo w ostatnim czasie naprawdę ciężko było zebrać myśli. Uważam, że dobrze to wpłynie.

Mateusz Gamrot o Guramie Kutateladze

Jak sam przyznał, Mateusz Gamrot nie miał żednych preferencji co do przeciwnika, z którym chciałby się zmierzyć.

Nie miało to dla mnie znaczenia kto to będzie. Jedyne co to szkoda, że debiutant, bo gdzieś tam liczyłem na jakieś mocniejsze nazwisko. Aczkolwiek kroczek po kroczku myślę, że wszystko przyjdzie w swoim czasie.

Co Gamer sądzi o umiejętnościach Kutateladze?

Oglądałem ze trzy walki Gurama. Mocny stójkowicz, przeciętny jeśli chodzi o defensywę zapaśniczą i parter, więc bardzo mocno oceniam swoje szanse.

Jeden z najlepszych polskich lekkich przyznał, że nie może się już doczekać walki. Były podwójny mistrz KSW przyznał, że znajduje się w świetnej dyspozycji, a angaż w UFC jest dla niego ogromną motywacją do pracy.

Naprawdę fenomenalnie się czuję, co więcej UFC dało mi takiego kopa w związku z podpisaniem kontraktu. Czuję się naprawdę wyśmienicie. Chciałem zawalczyć, cieszę się, że znalazło się zastępstwo.

Zobacz także:

Jan Błachowicz po zdobyciu pasa UFC: Cieszę się, że nie musiałem grać kogoś, kim nie jestem

Jan Błachowicz w rozmowie z Przeglądem Sportowym opowiedział o zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC. Polak zaznaczył, że zależało mu na tym, by dojść na sam szczyt na własnych warunkach, czyli żeby nie wchodzić w machinę marketingową i dla poklasku nie udawać kogoś, kim nie jest.

Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! Stawia jeden warunek!

Gwiazdor KSW Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! “Pudzian” skomentował słowa Szeligi, które ten wypowiedział w rozmowie z portalem MMA.PL.

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.