MMA PLKSWMartin Lewandowski o Bombardierze: Nie otrzymał za to nawet pół euro, ponieważ nie doszło do walki

Martin Lewandowski o Bombardierze: Nie otrzymał za to nawet pół euro, ponieważ nie doszło do walki

Foto: KSW

Współwłaściciel Federacji KSW Martin Lewandowski na oficjalnej stronie organizacji wypowiedział się o Bombardierze i o zapaleniu jego wyrostka robaczkowego, które w konsekwencji nie doprowadziło do walki z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 59.

Lewandowski przedstawił plany na przyszłość Senegalczyka i zaznaczył, że KSW nadal będzie chciało zestawić go z “Pudzianem”.

Martin Lewandowski o Bombardierze: Nie otrzymał za to nawet pół euro, ponieważ nie doszło do walki

“Mogę zagwarantować wszystkim kibicom, że jeśli zdrowie „Bombardiera” na to pozwoli, to ten pojedynek się odbędzie. Mamy deklaracje ze strony obu zawodników, że podtrzymują gotowość zmierzenia się w klatce KSW.” – powiedział Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW, komentując galę KSW 59. W jej trakcie nie doszło do zapowiadanej walki Mariusza Pudzianowskiego z Ousmanem Dią z powodu nagłego ostrego ataku wyrostka robaczkowego „Bombaridera”.

“Biorąc pod uwagę wszystkie szpitalne restrykcje, musieliśmy poczekać na komplet badań, przede wszystkim tomografię komputerową i diagnozę. Późnym popołudniem dostaliśmy informację, że Ousmane doznał ataku wyrostka i to się kwalifikuje do operacji. Sam zawodnik nie wyraził zgody na zabieg, ale lekarze zdecydowali, że na pewno nie zmierzy się z Pudzianowskim. Kwestie zdrowotne były i są dla nas najważniejsze. Udział w walce byłby dla niego zagrożeniem życia.” – wyjaśnia Lewandowski.  

Otrzymaliśmy zgodę „Bombaridera” na opublikowanie jego dokumentacji medycznej ze szpitala Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, do którego trafił w sobotę.

Dokumentację można zobaczyć tutaj.

“Dia wciąż ma z nami ważny kontrakt. Wykonał dużo pracy w zakresie promocji i nie otrzymał za to nawet pół euro, ponieważ nie doszło do walki. Jemu naprawdę zależało na tym występie, bo to się wiązało z wynagrodzeniem. Dlatego chcemy do tej walki doprowadzić jeszcze w tym roku.” – deklaruje Martin Lewandowski. 

Zobacz także:

Don Kasjo o szansach z Floydem: Bym go chwycił i zajechał w narożniku! Przesadził?

Kasjusz Życiński już piętnastego maja stoczy swój piąty pojedynek w organizacji FAME MMA. Popularny ”Don Kasjo” w walce wieczoru jubileuszowej 10-edycji zmierzy się z Normanem Parke.

Dwóch młodych zawodników wagi koguciej skrzyżuje rękawice na KSW 60

Reprezentant olsztyńskiego Arrachionu, Jakub Wikłacz (10-3-1, 8 Sub) spotka się na KSW 60 z Patrykiem Surdynem (5-1, 1 KO, 2 Sub). Panowie zmierzą się 24 kwietnia w limicie kategorii koguciej.