MMA PLK-1Marek Piotrowski potrzebuje pomocy. Legenda kickboxingu walczy o zdrowie!

Marek Piotrowski potrzebuje pomocy. Legenda kickboxingu walczy o zdrowie!

Marek Piotrowski legenda kickboxingu potrzebuje naszej pomocy! Zbierane są pieniądze, które potrzebne są w walce o zdrowie 55-latka. Wojownik pochodzący z Dębów Wielkich zmaga się od długiego czasu z poważnymi chorobami, które zmusiły go przedwcześnie zakończyć barwną karierę.

Marek Piotrowski posiada mnóstwo sukcesów i tym samym zasłużył na miano polskiej legendy. Piotrowski był wielokrotnym zawodowym Mistrzem Świata w kickboxingu, ale również posiadał 1 dan karate kyokushin. Polak w kick-boxingu mógł pochwalić się rekordem 42 zwycięstw i 2 przegranych, w boksie 21 zwycięstwami w tym 11 przed czasem oraz 13 triumfami w karate kyokushin.

O Marku Piotrowskim w 1991 roku wydano książkę pod nazwą ”Kickboxer”. Mieliśmy również komiks czy reportaż telewizji TVN 24 zatytułowany ”Wojownik”. W 2007 roku powstał dokumentalny film o legendzie kickboxingu, która była wyprodukowana przez prestiżową stację HBO. Warto wspomnieć, że Marek Piotrowski był nagrodzony w Chinach podczas festiwalu filmów dokumentalnych.

Marek Piotrowski walczy o zdrowie. Potrzebna jest nasza pomoc!

Marek Piotrowski musiał przedwcześnie zakończyć swoją barwną karierę z powodu problemów ze zdrowiem. Teraz 55-latek potrzebuje naszej pomocy w walce o zdrowie. Od samego początku Marek nie miał łatwo ze swoją chorobą. Były problemy z mową oraz poruszaniem się. Apelujemy i zapraszamy wszystkich do pomocy dla naszego mistrza! 

ISKA History Piotrowski vs Parkhomenko

ISKA HistoryMarek Piotrowski (Poland) vs Sergai Parkhomenko (Ukraine)ISKA non-title Super-middleweight title 78.1kgLas Vegas, Nevada USA 6th September 1992

Opublikowany przez ISKA Europe Środa, 24 czerwca 2020

Postępująca i nie do końca zdiagnozowana choroba spowodowała duże trudności w mowie oraz poruszaniu się Marka. Dzisiejsze czasy nowoczesnej, precyzyjnej diagnostyki, interdyscyplinarnych zespołów lekarskich, dają jednak szansę na znalezienie właściwej drogi leczenia niezwykle trudnych przypadków klinicznych. Opierając się na doświadczeniu, wiedzy oraz stałej współpracy z różnymi ośrodkami i Instytutami Medycznymi staramy się pomóc Markowi w dojściu do sprawności oddechowej, ruchowej i funkcjonalnej. Przeprowadzona operacja górnych dróg oddechowych usprawniła oddychanie, a dotychczasowa rehabilitacja wsparła funkcje mowy, chodzenia, poprawiła zakres ruchu i zmniejszyła ból barku. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo duże i znacząco przewyższają możliwości finansowe rodziny Marka. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to od 11 do 15 tys. zł! Oprócz rehabilitacji, która powinna odbywać się kilka razy w roku, konieczne jest dalsze leczenie i dalsza diagnostyka w kraju. Rozpatrywane jest także leczenie za granicą. Aby móc kompleksowo, systematycznie i profesjonalnie pomagać Markowi, bardzo potrzebne jest stałe wsparcie.

Zobacz także:

Będzie emocjonująco! Na jaką galę czekacie?

To kolejny weekend z emocjami w sportach walki. RWC transmitowane w TVP Sport i UFC w Polsacie Sport