Marcin Wrzosek o walce Kowalkiewicz: Dla mnie jest bardziej interesująca niż walka Conora [WIDEO]

Foto: KSW
Foto: KSW

Marcin Wrzosek (13-4), obok Damiana Janikowskiego (3-0) był trenerem na letnim obozie KSW w Kołatce. Przy tej okazji wypytaliśmy go m.in. o kwestię zdrowia, powrót do klatki czy typ na walkę Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedovem.

„Już jest lepiej, wychodzę na prostą, wróciłem już do pełnych treningów. Mam nadzieję, że w grudniu zawalczę znowu.”

Z kolei 6 października odbędzie się gala KSW 45 w Londynie. Odbędzie się tam turniej w wadze średniej, podczas którego zobaczymy wspomnianego Damiana Janikowskiego, Michała Materlę, Scotta Askhama i Marcina Wójcika. Na pytanie czy Marcin Wrzosek chciałby takiego turnieju w wadze 66 kg odpowiedział:

„Myślę, że to jest fajny pomysł. Może trochę bardziej zainteresować fanów. Damian Janikowski z Michałem Materlą, ten pojedynek najbardziej mnie interesuje. Obu zawodników znam, bardzo lubię i szanuję i jestem ciekawy jak to się rozwiąże. Jest to taki zagadkowy pojedynek. Tak naprawdę nie wiemy jak Damian w pojedynku z tak mocnym i sprawdzonym, doświadczonym zawodnikiem sobie poradzi. Myślę, że to jest właśnie najbardziej interesujące. Jak również pojedynek Askhama z Wójcikiem, ciekawe jak Wójcik się odnajdzie w tej nowej wadze. A Askham wiadomo, to jest klasa światowa.”

Również 6 października, podczas UFC 229 odbędzie się także walka Conora McGregora (21-3) z Khabibem Nurmagomedovem (26-0), a stawką będzie pas wagi lekkiej. Jak to starcie widzi Wrzosek?:

„Wydaje mi się, że jeżeli ta walka skończy się w pierwszej rundzie to zwycięski będzie Conor. Jeśli potrwa dłużej niż pierwszą rundę, to wiadomo, Conor nie potrafi tej dynamiki utrzymać do samego końca. Było to widać z pojedynkach z Nate’em Diazem. Styl, który preferuje Khabib jest bardzo męczący, on zajeżdża swoich przeciwników. Myślę, że wyjdzie to poza pierwszą rundę to podniosą rękę Khabiba.”

Już 8 września na UFC 228 obejrzymy występ naszej rodaczki, Karoliny Kowalkiewicz (12-2), która zmierzy się z Jessicą Andrade (18-6). Dla Marcina Wrzoska jest to pojedynek zdecydowanie bardziej interesujący niż walka Irlandczyka z Dagestańczykiem:

„Tak jak zapowiedziałeś tę bardzo ważną walkę, to myślałem, że masz na myśli walkę mojej klubowej koleżanki, Karoliny Kowalkiewicz z Andrade. To jest bardziej interesująca dla mnie walka niż walka Conora.”