MMA PLUFCŁukasz Sudolski powalczy o kontrakt z UFC z ukraińskim mistrzem

Łukasz Sudolski powalczy o kontrakt z UFC z ukraińskim mistrzem

Jeden z czołowych polskich półciężkich Łukasz Sudolski (8-0) wystąpi w walce wieczoru jednej z serii Dana White’s Contender Series. Rywalem Polaka będzie Igor Poterya (19-2).

Łukasz Sudolski powalczy o kontrakt z UFC
Foto: Babilon MMA

Starcie Polaka z Ukraińcem będzie najważniejszym pojedynkiem gali, która odbędzie się 28 września.

Poterya w starciach zawodowych może pochwalić się znakomitą serią 16 zwycięstw (w międzyczasie “Belomirov” zanotował porażkę na zasadach amatorskich). W marcu bieżącego roku Poterya pokonał przed czasem Georgiego Lobzhanidze (11-6) i zdobył pas organizacji WWFC w wadze półśredniej. Z “Pchełą” Ukrainiec będzie się mierzył zaś w limicie kategorii półciężkiej.

Sudolski dotąd nie doznał porażki w zawodowej karierze. Polak wygrał przed czasem 6 z 8 walk. Większość swoich pojedynków toczył w czołowych polskich organizacjach – 6 w Babilon MMA i 1 w FEN.

W zbliżającym się sezonie wystąpi także Łukasz Brzeski (8-1-1). Walczący ostatnio w Babilon MMA zawodnik kategorii ciężkiej pojawi się już na pierwszej gali, która czeka nas 31 sierpnia. Jego przeciwnikiem będzie Amerykanin Lorenzo Hood (12-4).

Program Dana White Contender Series to znakomita droga, aby dostać się do UFC. W ostatnim sezonie podczas każdej z gal zwykle trzech lub czterech zawodników otrzymywało kontrakt z organizacją Dany White’a.

Zobacz także:

Armia Fight Night 10: Mansur Azhiev udusił Adriana Kępę i zdobył mistrzowską szablę!

Mansur Azhiev (6-0) poddał Adriana Kępę (8-6) w co-main evencie gali Armia Fight Night 10. Stawką pojedynku była szabla kategorii piórkowej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis