MMA PLGROMDAKubiszyn jest niesamowity! Pogromca ”Tysona” trzeci raz został mistrzem świata!

Kubiszyn jest niesamowity! Pogromca ”Tysona” trzeci raz został mistrzem świata!

Wielki sukces Mateusza Kubiszyna który został po raz trzeci mistrzem świata w kickboxingu. W finale pokonał jednego z faworytów całego turnieju Turka, Metina Yuruka.

Kubiszyn

Mateusz Kubiszyn szerzej znany jako ,,Don Diego” to Polski zawodnik kickboxingu. Głośniej się o nim zrobiło jak wygrał turniej Gromda, czyli turniej walk na gołe pięści. Pokazał on wtedy, że nie liczą się gabaryty tylko umiejętności jakimi dysponujesz. Na Gromda 3 w finale pokonał on Krystiana Kuźmę szerzej znanego jako ,,Tyson”. Faworytem był wtedy Torunianin, lecz doświadczenie związane ze sportami walki przemawiało za Kubiszynem. ,,Don Diego” był nawet liczony w 1 minucie walki, ale im dłużej to trwało tym większą przewagę miał Mateusz. Znokautował go pod koniec 3 rundy i został zwycięzcą turnieju Gromda.

Mateusz Kubiszyn po raz trzeci został mistrzem świata!

Mateusz Kubiszyn po raz trzeci mistrzem świata w kickboxingu. Polak w finale pokonał Turka Metina Yuruka.

– Historia cały czas się tworzy! Po raz trzeci wystąpiłem w finale Mistrzostw Świata, za każdym razem wygrywałem, ale najtrudniejszy była pierwsza walka o złoto 6 lat temu. Wcale to nie oznacza, że dziś była łatwo, bo rywal z Turcji okazał się naprawdę mocnym zawodnikiem. Ale to ja z roku na rok, z mistrzostw na mistrzostwa, jestem coraz lepszym fighterem i to po prostu widać. W Lido di Jesolo, podobnie jak w 2015 roku w Dublinie, byłem ostatnią szansą na złoto polskiej kadry full contact i zrobiłem to, czyli zwyciężyłem. Dzisiaj czułem momenty, kiedy wyraźnie przeważałem, a jak trafiłem prawą „buła” to i ja Turek widział latające gwiazdki, a co najlepsze, również i ja widziałem te gwiazdki – mówił Mateusz Kubiszyn.

Powiedział ,,Don Diego” tuż po wygranym finale dla PZK.

Mateusz Kubiszyn pisze historię full contact 'u…. i zostaje trzeci raz (!!!) Mistrzem Świata!!!Don Diego pokonał w finale zdecydowanie na punkty silnego Turka. 👊

Posted by FighTime.pl – Telewizja sportów walki on Saturday, October 23, 2021

Zobacz także:

Maciej Kawulski o walce Wrzoska z Don Kasjo na FAME MMA 12: Wrzosek przegra? To wyleci z KSW!

Za niecały miesiąc, w klatce FAME MMA zadebiutuje Marcin Wrzosek. Jest to kolejna sytuacja, w której organizacja KSW wypożycza swojego zawodnika federacji FAME. Czy naturalną sytuacją będzie już udział profesjonalnych zawodników we freakowych wydarzeniach?

Mateusz Gamrot podpisał nowy kontrakt z organizacją UFC!

Mateusz Gamrot podpisał nowy kontrakt z organizacją UFC! 30-latek otrzymał już datę oraz rywala, z którym zmierzy się w swoim kolejnym pojedynku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis