MMA PLKSWKSW zainteresowane Frankiem Mirem! Będzie walka legendy UFC z “Pudzianem”?

KSW zainteresowane Frankiem Mirem! Będzie walka legendy UFC z “Pudzianem”?

Po zeszłotygodniowych komplementach ze strony Amerykanina, KSW jest zainteresowane Frankiem Mirem (19-13). Uznawany za jednego z najlepszych chwytaczy w historii wagi ciężkiej UFC zdradził, że chętnie zmierzyłby się z “najsilniejszym człowiekiem na świecie” Mariuszem Pudzianowskim.

KSW zainteresowane Frankiem Mirem! Będzie walka legendy UFC z

Mir w rozmowie z portalem MMAjunkie.com wychwalał polską organizację. Powiedział, że “KSW wygląda na fenomenalne show, wartość ich produkcji jest szalona i mają ciekawe walki w wadze ciężkiej.”

KSW zainteresowane Frankiem Mirem

Teraz przyszła odpowiedź Federacji KSW. Polska organizacja w mediach społecznościowych w krótkim tweecie wyraziła zainteresowanie Frankiem Mirem i chętnie siądą do rozmów na temat kontraktu dla Amerykanina:

Mir wykazał zainteresowanie walką z Mariuszem Pudzianowskim, który miał wystąpić na gali KSW 52 w Łodzi, gdzie miał zmierzyć się z Quentinem Domingosem. “Pudzian” jednak jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa wypadł z walki wieczoru tej imprezy z powodu kontuzji.

Legenda UFC w KSW?

Frank Mir to legenda wagi ciężkiej UFC. Amerykanin przez lata był ulubieńcem Dany White’a i amerykańskiego giganta. Był dwukrotnym mistrzem królewskiej kategorii wagowej. Zdobywając tytuły mistrzowskie po pokonaniu Tima Sylvii i Antonio Rodrigo Nogueiry.

Amerykanin przez lata był w czołówce wagi ciężkiej UFC. Jego przygodę z największą organizacją MMA na świecie zakończyła wpadka dopingowa przed walką z Markiem Huntem. I choć Mir odwoływał się od karencji nałożonej przez USADĘ, to pozostał ponad rok bez walki. Po ukończeniu okresu karencji, związał się z inną organizacją – Bellatorem.

Tam Mir stoczył trzy pojedynki. W pierwszych dwóch przegrywał z Fedorem Emelianenką i Javy Ayalą, a ostatnią walkę, którą stoczył w klatce wygrał. Był to pojedynek z Royem Nelsonem, którego Mir drugi raz w karierze pokonał decyzją sędziów.

Jak myślicie, czy Frank Mir to dobry kandydat na rywala dla Mariusza Pudzianowskiego? Jesteście zainteresowani obejrzeniem takiego pojedynku?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis