MMA PLKSWKSW: Domingos ma dość czekania na walkę z Pudzianowskim! Rzucił wyzwanie w kierunku…

KSW: Domingos ma dość czekania na walkę z Pudzianowskim! Rzucił wyzwanie w kierunku…

Ostatni rywal Izu Ugonoha planuje kontynuować karierę w KSW. Quentin Domingos wyzywa do walki Erko Juna. Czy taki pojedynek może dojść do skutku?

Francuz zadebiutował w największej organizacji MMA w Europie na gali KSW 54. Ruskov przegrał wówczas z innymi debiutantem – Izu Ugonohem. Bezpośrednim powodem porażki była kontuzja uda, jakiej Francuz nabawił się po jednym z mocnych kopnięć Polaka.

Sadząc po wypowiedziach Ruskova po urazie nie ma już śladu, ponieważ Domingos wyraża chęć stoczenia kolejnej walki w KSW. Zawodnik Bulgarian Top Team wyzywa na pojedynek Erko Juna. W swoim poście zaczepia również Mariusza Pudzianowskiego, sugerując, że Polak boi się z nim konfrontować.

Wyleczyłem już kontuzje, a ponieważ Pudzian mnie unika żeby się ze mną nie konfrontować, to potrzebuję nowej ofiary. A więc, panie fitnesiak, podniosłeś się po ostatnim nokaucie? Neurolodzy mówią, że jeszcze jeden i twoja kariera będzie skończona. To będzie dla mnie zaszczyt, jeśli będę mógł wysłać cię na emeryturę. Zróbmy to!

Kariera Erko Juna w MMA

Erko Jun wszedł do świata mieszanych sztuk walki jak gwiazda fitnessu. Swój debiutancki pojedynek stoczył na gali KSW 44 w walce z Tomaszem Oświecińskim. Bośniak wygrał to starcie przez nokaut w trzeciej minucie pierwszej rundy.

W październiku 2018 roku podczas KSW 45 Erko Jun zmierzył się z Popkiem. I tym razem zawodnik UFD Gym okazał się lepszy od swojego rywala. Jun zakończył pojedynek w drugiej rundzie przez techniczny nokaut. W maju 2019 roku Bośniak zaliczył trzecią wygraną w karierze po szybkim zwycięstwie nad Akopem Szostakiem.

W listopadzie 2019 roku nadeszła pierwsza porażka Erko Juna w zawodowym MMA. Na gali KSW 51 w Zagrzebiu Bośniak przegrał z Mariuszem Pudzianowskim przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Ostatnia walka Juna odbyła się na gali Elite MMA Championship 5. Już w 36 sekundzie pojedynku Erko przegrał przez nokaut z Damianem Olszewskim

Czy KSW będzie zainteresowana takim zestawieniem?

Zachowanie Domingosa nie dziwi, ponieważ angaż w KSW był dużym krokiem naprzód w jego karierze. Ruskov dysponuje podobnym do Erko Juna doświadczeniem w sportach walki, obaj nie boją się wchodzić w wymiany. Wydaje się także, że Francuz mógłby być dobrym rywalem na odbudowanie dla Bośniaka, który przegrał dwa ostatnie pojedynki.

Zobacz także:

Paweł Jóźwiak ostro o Wrzosku. Co powiedział?

Pojedynek Anity Bekus z Izabelą Badurek wywołał sporo kontrowersji. Prezes FEN odnosi się do wypowiedzi byłego mistrza KSW, a prywatnie także partnera jednej z zawodniczek.

Marcin Różalski przed Genesis o swoim stanie zdrowia: Mam niedowład obu nóg

Marcin Różalski w tygodniu przed pierwszą w historii galą Genesis będzie najważniejszą osobą w polskim świecie mieszanych sztuk walki. Były mistrz KSW w walce wieczoru gali walk na gołe pięści zmierzy się z legendarnym Joshem Barnettem.