MMA PLKSWKSW 55: Karolina Wójcik wypunktowała Sylwię Juśkiewicz na otwarcie gali

KSW 55: Karolina Wójcik wypunktowała Sylwię Juśkiewicz na otwarcie gali

Karolina Wójcik (7-2) wygrała z Sylwią Juśkiewicz (9-6) jednogłośną decyzją w pojedynku otwierającym galę KSW 55.

Obie zawodniczki debiutowały w organizacji KSW, lecz wcześniej zdobyły już pewne doświadczenie. Juśkiewicz swój zawodowy debiut zaliczyła w starciu z samą Joanną Jędrzejczyk. Później występowała też na galach FEN czy RIZIN. Wójcik zdobyła z kolei pas południowoafrykańskiej organizacji EFC Worldwide a także walczyła w Brave CF.

Wójcik od początku walki ruszała z szybkimi szarżami. Juśkiewicz odpowiadała też w kontrze. Ogólnie rzecz biorąc zawodniczki były jednak dość ostrożne. Wójcik była jednak szybsza i kilka razy dobrze trafiła przeciwniczkę. “The Polish Assasin” punktowała, choć w pierwszej odsłonie niewiele się działo. Dopiero w końcówce tempo wzrosło, a Juśkiewicz dobrze popracowała kolanem.

Druga runda zaczęła się od kontynuacji dobrej pracy w stójce Karoliny Wójcik. Mistrzyni EFC Worldwide, choć ma gorszy zasięg to przeważała szybkością. Juśkiewicz potrafiła dobrze kopać, choćby na korpus. “Mała” momentami przejmowała inicjatywę. Jej kopnięcia robiły swoje, ale rywalka nadal była bardzo aktywna.

Wójcik w trzeciej rundzie nadal wypadała z krótkimi szarżami. “The Polish Assasin” imponowała szybkością. Kilka jej naprawdę mocnych ciosów dochodziło do głowy rywalki. Na dwie minuty przed końcem Wójcik złapała też klincz, ale nie szukała sprowadzenia za wszelką cenę. Dalej kontynuowała dobrą pracę w stójce. To ona wciąż napierała i kontrolowała przestrzeń w klatce.

Sędziowie byli jednomyślni. Przyznali zwycięstwo Karolinie Wójcik.