MMA PLCiekawostkiKoronawirus powoduje zmiany w sportach walki. Czas na face to face… przez szybę!

Koronawirus powoduje zmiany w sportach walki. Czas na face to face… przez szybę!

Foto: youtube.com/BT Sport Boxing

Podczas jednej z konferencji prasowej przed galą boksu organizatorzy w niecodzienny sposób zadbali o bezpieczeństwo zawodników. Ich spotkania twarzą w twarz odbyły się bowiem przez specjalną szybę, zabezpieczającą przed wirusem.

Pandemia koronawirusa wymusza na organizatorach różnych sportowych przedsięwzięć dbanie o bezpieczeństwo sportowców. Wszystko planowane jest tak, by żaden z zawodników lub ich pomocników nie złapał COVID-19.

Szczególnie widać to w działaniach UFC. Nawet jeśli u kogoś przed galą zostanie wykryty wirus, to taka osoba szybko jest izolowana, by cała impreza doszła do skutku. Na razie działania amerykańskiego potentata zdają egzamin, choć już kilku zawodników musiało borykać się z infekcją.

Sprytnie do zabezpieczenia pięściarzy przed samym sobą podeszli organizatorzy jednej z bokserskich gal. Promotorzy wykorzystali swój patent podczas niedawnej konferencji prasowej.

Otóż bokserzy biorący udział w nadchodzącym wydarzeniu otrzymali okazję spojrzenia sobie twarzą w twarz. By jednak wszystko odbyło się z zachowaniem bezpieczeństwa, pomiędzy zawodnikami postawiono szybę, którą odkażano po każdym spotkaniu. Niektórzy zawodnicy wykorzystali ten fakt, by dodać do face to face element show.

Spotkania face to face za szybą zobaczycie poniżej:

Patent wydaje się bardzo pomysłowy. Niebawem dowiemy się, czy kolejni organizatorzy pożyczą pomysł, czy postawią jednak na inne formy ostrożności.

Zobacz także:

Dramatyczna kontuzja w MMA! Zawodnik prawie stracił oko po nielegalnym kolanie

Dramatyczna kontuzja w MMA! Jeden z zawodników biorących udział w gali LFA 84, która odbyła się 11 lipca prawie stracił oko po nielegalnym ciosie kolanem.

Sześciolatek nagrodzony pasem WBC! Uratował siostrę przed agresywnym psem!

Słynny sześciolatek Bridger Walker został nagrodzony pasem WBC! O sprawie z jego udziałem pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Chłopiec uratował swoją siostrę przed agresywnym psem, ale przy tym został brutalnie pogryziony.