MMA PLProfessional Fighters LeagueKolejny Polak zawalczy o milion dolarów! Rywalem niebezpieczny striker!

Kolejny Polak zawalczy o milion dolarów! Rywalem niebezpieczny striker!

Kolejny Polak dołączył do wyścigu o milion dolarów. Marcin Wójcik (15-8) podpisał kontrakt z organizacją PFL i już w sierpniu stanie do walki z reprezentantem Libanu, Mohammadem Fakhreddine (15-4).

Marcin Wójcik PFL

Marcin Wójcik to uznana marka na polskim podwórku mieszanych sztuk walki. Większość kibiców może kojarzyć “The Gianta” z walk dla organizacji KSW oraz FEN – w której do niedawna był mistrzem.

Zawodnik Ankos MMA Poznań swój ostatni pojedynek stoczył na gali FEN 39, gdzie w metodyczny sposób rozbił ciosami Pawła Hadasia w drugiej rundzie. Walka z Hadasiem była dla 32-latka odkupieniem po porażce z Ederem De Souzą, z którym walczył pod koniec 2021 roku. Przegrana z Brazylijczykiem zepchnęła Wójcika z tronu dywizji do 93kg.

Marcin Wójcik w organizacji PFL!

Oczekując rewanżu z Ederem, Wójcik cały czas znajdował się w treningu. W intensywny sposób o interesy byłego już mistrza FEN działa jego menadżer – Paweł Kowalik, który staje na głowie, aby pchnąć karierę Marcina do przodu.

Jak się okazało kilka godzin temu, właściciel MMA Cartel sfinalizował właśnie nowego pracodawcę dla Wójcika. “The Giant” podpisał kontrakt z organizacją PFL. Pierwsza walka 13 sierpnia na gali w walijskim Cardiff, a przeciwnikiem będzie reprezentant Libanu, Mohammad Fakhreddine.

Informację przekazał wspomniany menadżer zawodnika na Twitterze.

Fakhreddine to były zawodnik organizacji BRAVE CF, w której walczył od 2017 roku. 37-latek na ostatnie 7 walk przegrał tylko raz. Aż 12 z 15 zwycięstw Mohammada skończyło się przez nokauty. W marcu 2022 stoczył rewanżową walkę z Mohamedem Said Maalemem, którą zakończył ciosami w drugiej rundzie. Został tym samym mistrzem BRAVE w kategorii półciężkiej.

Zobacz także:

Niepublikowane wcześniej nagranie z szatni FAME 14! Parke i Murańscy w roli głównej!

Na kanale Ebe Ebe na YouTube pojawił się filmik z FAME 14 z udziałem m.in. Jacka i Mateusza Murańskich oraz Normana Parke’a. Nagranie przedstawia moment, kiedy “Młody Muran” jest świeżo po zwycięstwie nad Alanem Kwiecińskim, a “Stormin” przygotowuje się do swojego starcia z Piotrem Szeligą.

Aż gotowało się od emocji! “Sprawa dla reportera” z Jackiem Murańskim już w sieci! Gdzie oglądać?

“Sprawa dla reportera” to program, który od lat gości na antenie TVP. Tym razem wystąpił w nim dobrze znany w świecie freak fightów Jacek Murański, który opowiedział swoją historię o torturowaniu jego osoby przez policję. Odcinek dostępny jest już w sieci. Gdzie oglądać?

Adam Soroko nabawił się poważnej kontuzji! Uraz wyklucza go z walk na długi czas!

Jak się po czasie okazuje, Adam Soroko nabawił się poważnej kontuzji na gali PRIME SHOW MMA 2. Uraz wykluczy zawodnika z walk na długi czas. I wcale nie chodzi tu o uderzenia na żołądek, które przyjął od Pawła Tyburskiego.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis