MMA PLUFCKolejny Irański zapaśnik skazany na karę śmierci!

Kolejny Irański zapaśnik skazany na karę śmierci!

Foto: Tadeusz Zalewski

Mehdi Ali Hosseini jest następnym irańskim zapaśnikiem, który niebawem może stracić życie… 29-lartek został skazany na karę śmierci na swoją rzekomą zbrodnię z 2015 roku.

Mehdi został wtedy zatrzymany za zabójstwo z premedytacją – którego miał się dopuścić w zbiorowej bójce. Za te zachowanie czeka go największa kara! Wedle Fox News Mehdi przy nacisku miał przyznać się do winny, która wcale nie jest pewna i potwierdzona.

Irański zapaśnik poniesie śmierć?

Niestety to może się wydarzyć lada dzień… Mehdi Ali Hosseini został skazany na śmierć. Sytuacji nie poprawiła rozmowa z rodzicami Mehdiego, którzy nie zgodzili się na ułaskawienie.

Nie brakuje dyskusji na temat następnej kary śmierci. Głos zabrała Ellie Cohanim urzędniczka Departamentu Stanu USA, która jest przeciwko metodom irańskiego rządu.

Reżim irański musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nikczemne łamanie praw człowieka i próbę utrzymania się przy władzy poprzez egzekucję.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło w drugiej połowie 2020 roku. Wtedy stracono Navida Afkariego, który miał dopuścić się rzekomego zabójstwa ochroniarza podczas jednego z protestów.  

Afkari wraz z braćmi brał udział w manifestacjach w mieście Sziraz. Navid został zatrzymany i torturowany. Po kilku tygodnia na oczach kamer Navid przyznał się do winny.

Życie Irańskiego zapaśnika uratować chciał Dana White prezydent UFC oraz Donald Trump

Do przywódców Iranu, byłbym bardzo wdzięczny gdybyście oszczędzili życie tego młodego człowieka i nie wykonali egzekucji. Dziękuję!

Witam wszystkich, nazywam się Dana White i jestem szefem UFC. W tym tygodniu „The New York Times” opisał historię sławnego zapaśnika z Iranu, który nazywa się Navid Afkari. Ten człowiek poszedł na pokojowy protest i za to ma zostać stracony. Po pierwsze, on jest człowiekiem, a po drugie, jest jednym z nas. To mógłby być każdy z moich zawodników. Jedyna rzecz, jaka przyszła mi do głowy, to zadzwonić do prezydenta i zapytać, czy on może coś w tej sprawie zrobić. Prezydent powiedział, iż spróbuje pomóc temu człowiekowi. Chciałbym tylko powiedzieć, że ja również z szacunkiem i pokorą proszę urzędników rządowych w Iranie, aby nie wykonywali egzekucji i oszczędzili jego życie.

Zobacz także:

Zirytowany Adesanya o walce z Błachowiczem! Widzieliście?

Israel Adesanya jest zirytowany, gdy słyszy ponownie o ”Legendarnej Polskiej Sile”. Nigeryjczyk w marcu stanie przed szansą zdobycia drugiego pasa

Utalentowana zawodniczka wystąpi na gali Najmana! Zaskoczeni?

No to mamy pewną niespodziankę. Na gali Marcina Najmana wystąpi utalentowana zawodniczka MMA