MMA PLNajnowszeUFCGamrot zamiast Poiriera?! Beneil Dariush uważa, że to Polak powinien walczyć o pas!

Gamrot zamiast Poiriera?! Beneil Dariush uważa, że to Polak powinien walczyć o pas!

Beneil Dariush właśnie zasłużył sobie na polskie obywatelstwo!

Gamrot zamiast Poiriera
Foto: MMA JUNKIE

Na 1 czerwca zaplanowano galę UFC 302. Wydarzenie w Newark zwieńczy walka pomiędzy Islamem Makchachevem a Dustinem Poirierem – Beneil Dariush uważa jednak, że miejsce Amerykanina powinien zająć… Mateusz Gamrot.

„Benny” stwierdził nawet, że był zaskoczony, gdy dowiedział się o starciu Makchachev vs. Poirier. Jak zauważył, „Diament” miał już dwie szanse na zostanie mistrzem – i nie wykorzystał ich.

Zdaniem Dariusha zdecydowanie więcej argumentów przemawia za Mateuszem Gamrotem. Beneil wymienił m.in. dobre zapasy Polaka.

Tak, szczerze mówiąc, to byłem zaskoczony, że Dustin dostał walkę o pas. Można znaleźć lepsze argumenty na rzecz gościa pokroju Gamrota. Ma dobre zapasy, pokonał kilku mocnych gości, a Poirier już miał swoje szanse na zdobycie pasa. Dlatego myślę, że można znaleźć lepsze argumenty na rzecz Gamrota. Z punktu widzenia liczb rozumiem takie podejście, bo Dustin dobrze się sprzedaje, ale na papierze wolałbym osobiście, aby to Gamrot walczył o pas.

Warto wspomnieć, że Dustin otrzymał titleshota po tym, jak na UFC 299 rozprawił się z faworyzowanym Benoitem St. Denisem. „Diament” tym zwycięstwem wrócił na zwycięską ścieżkę (w lipcu ubiegłego roku doznał porażki z rąk Justina Gaethje).

ZOBACZ TAKŻE: Bartosiński czy Michaliszyn? Wrzosek czy Szpilka? Ruchała czy Kaczmarczyk? Kto faworytem na KSW 94?

Z kolei Gamrot kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Czołowy polski lekki może pochwalić się serią trzech wygranych z rzędu. Popularny „Gamer” w największej organizacji MMA na świecie przegrał jedynie z wspomnianym Beneilem Dariushem i Guramem Kutateladze.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis