MMA PLHighleagueKłopoty High League! Rząd zamroził środki organizacji w związku z powiązaniami z Rosją!

Kłopoty High League! Rząd zamroził środki organizacji w związku z powiązaniami z Rosją!

Spore kłopoty ma jedna z największych polskich organizacji freak fight – High Leauge. Polski rząd zamroził jej środki w związku z powiązaniami z Rosją.

Kłopoty High League
Foto: High League

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wydał decyzję, wedle której zamrożeniu podlegają środki finansowe oraz zasoby gospodarcze organizacji.

Decyzja ta wiąże się z tym, iż właścicielami organizacji są m.in. obywatele Czeczenii – Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev utrzymuje relacje z czeczeńskim dyktatorem Ramzanem Kadyrowem, który zaangażowany jest w wojnę na Ukrainie. Kadyrow znajduje się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, USA oraz wielu innych państw świata.

Pełna treść dokumentu dostępna tutaj

W powyższym dokumencie wspomniano o sankcjach jakie Departament Skarbu USA nałożył na organizację ACA. Jej przedstawicielem na Europę był Baysanguer Edelbiev – brat właścicieli freakowej organizacji.

Organizacja High League wydała jedynie krótki komunikat:

“Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działam prawnym. Prosimy o cierpliwość.”

Ostatnia gala organizacji, czyli High League 6 odbyła się 18 marca w katowickim Spodku. Kolejną zaplanowano zaś na 17 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie. Dalsze funkcjonowanie organizacji przynajmniej w najbliższym czasie stoi jednak pod znakiem zapytania w związku z dzisiejszą decyzją.

Zobacz także:

Robert Karaś dokonał czegoś wielkiego! Polak ustanowił rekord świata!

Mamy świetne informacje! Robert Karaś jest świetnym przykładem dla młodzieży i nie tylko. Polak jest znakomitym sportowcem, który wielokrotnie pokazywał swój charakter, zawzięcie, ogromne serce. Karaś po raz kolejny przekroczył bariery i osiągnął naprawdę duży sukces.

GROMDA 13: Don Diego wygrywa fenomenalny finał z Balboą. Rzucony ręcznik!

Gala GROMDA 13 już za nami. Mateusz “Don Diego” Kubiszyn pokonał Bartłomieja “Balboę” Domalika w wielkim finale finałów, czyli pojedynku o pas mistrzowski GROMDY.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis