MMA PLOwczarzKarolina Owczarz komentuje zamieszanie przy walce Bekus vs Badurek!

Karolina Owczarz komentuje zamieszanie przy walce Bekus vs Badurek!

Nie milkną echa po walce Izabeli Badurek z Anitą Bekus. Powodem kontrowersji jest zmiana werdyktu sędziowskiego, do której doszło po zakończonym starciu. Początkowo wydawało się, że zwyciężczynią pojedynku została zawodnika Shark Top Team. Po chwili okazało się jednak, że doszło do pomyłki i ostatecznie na kartach sędziowskich wygrała Badurek.

Zamieszanie związanie z werdyktem skomentowała Karolina Owczarz, klubowa koleżanka Bekus. Zawodniczka KSW udzieliła wywiadu portalowi MyMMA.pl, w którym odniosła się do wydarzeń, które miały miejsce podczas gali FEN 30. Karolina Owczarz była zniesmaczona stylem, w jakim doszło do zmiany werdyktu.

Przede wszystkim żart, jeśli chodzi o rozegranie tego wszystkiego. Tak jak mówisz, to wszystko odebrało na maksa smak walki. Nie chcę sie wypowiadać na sam temat werdyktu, ale wszyscy chyba wiemy, że nie tak to powinno się odbywać. Szczególnie, że dochodzą głosy, że wcale tam nie chodziło o pomyłkę sędziowską. Później tak samo tłumaczenie. Chyba najzabawniejsze było tłumaczenie w telewizji, że jak sędzia usłyszał werdykt, to od razu podbiegł i powiedział, że on nie tak punktował. Ale podczas werdyktu było powiedziane, że niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężyła Anita Bekus. Nie było wyczytane który sędzia, więc skąd ten sędzia wiedział, że to on akurat nie był tym jedynym niejednogłośnym

Takie kroki mocno uwsteczniają ten sport

Kontrowersje to nieodłączna część sportów walki. Bardzo często zawodnicy czy eksperci nie zgadzają się z werdyktami arbitrów. Zdaniem Karoliny Owczarz, obiektywność i uczciwość decyzji jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którym stoją wszystkie organizacje na świecie.

Tutaj jest strasznie dużo takich zawirowań. Szkoda, bo to coś niebezpiecznego i niefajnego dla MMA. To taki sygnał, że coś niefajnego może się dziać na niektórych galach, a myślę, że wszyscy, wszystkie organizacje świata z tym na maksa walczą. Chcemy, żeby ten sport był na maksa uczciwy, a takie kroki mocno uwsteczniają tą dyscyplinę.

Zobacz także:

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.

Kolejny Polak w UFC?

Davidowi Zawadzie wypadł przeciwnik, z którym miał zmierzyć się na Fight Island. Marcin Tybura proponuje, żeby zastąpił go Daniel Skibiński.