MMA PLBabilon MMAKolejny Polak w UFC? Marcin Tybura proponuje rodaka na zastępstwo dla Davida Zawady!

Kolejny Polak w UFC? Marcin Tybura proponuje rodaka na zastępstwo dla Davida Zawady!

Foto: Facebook/ UFC

Czy to będzie kolejny Polak w UFC? Właśnie padła propozycja o zainteresowanie się jednym z czołowych zawodników wagi półśredniej w Polsce – Danielem Skibińskim.

Co ciekawe, “Skibę” zarekomendował zawodnik wagi ciężkiej Marcin Tybura, który czeka na swoją najbliższą walkę, która odbędzie się w niedzielę 11 października w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rywalem “Tybura” będzie Ben Rothwell.

Kolejny Polak w UFC? Marcin Tybura proponuje rodaka na zastępstwo dla Davida Zawady!

Jak wyglądały okoliczności zarekomendowania UFC, Daniela Skibińskiego?

Otóż, z walki z Davidem Zawadą wypadł Mounir Lazzez. Tunezyjczyk został pozytywnie przebadany na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i nie zostanie dopuszczony do walki na nadchodzącej gali.

W związku z wypadnięciem przeciwnika, Marcin Tybura zaproponował właśnie mistrza wagi półśredniej Babilon MMA, Daniela Skibińskiego, który znajduje się w serii 10 wygranych z rzędu i wyczekuje zainteresowania ze strony amerykańskiego giganta:

“Hej UFC, Sean Shelby, Mick Maynard, znam gościa do tej walki. To numer 1 wagi półśredniej w Polsce i mój kolega klubowy Daniel Skibiński. Może dołączyć do mnie na Fight Island jutro. Zróbmy to!”

Zobacz także:

Jan Błachowicz po zdobyciu pasa UFC: Cieszę się, że nie musiałem grać kogoś, kim nie jestem

Jan Błachowicz w rozmowie z Przeglądem Sportowym opowiedział o zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC. Polak zaznaczył, że zależało mu na tym, by dojść na sam szczyt na własnych warunkach, czyli żeby nie wchodzić w machinę marketingową i dla poklasku nie udawać kogoś, kim nie jest.

Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! Stawia jeden warunek!

Gwiazdor KSW Mariusz Pudzianowski chętny na walkę z Piotrem Szeligą! “Pudzian” skomentował słowa Szeligi, które ten wypowiedział w rozmowie z portalem MMA.PL.

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.