MMA PLUFCKamaru Usman wskazał rywala, z którym walka jest jego marzeniem

Kamaru Usman wskazał rywala, z którym walka jest jego marzeniem

Foto: Kamaru Usman, bbc.com

Aktualnie panujący mistrz wagi półśredniej, Kamaru Usman (15-1) wskazał rywala, z którym walka byłaby dla niego spełnieniem marzeń.

“Nigeryjski Koszmar” oczywiście mierzy w największe z możliwych walk i jako idealnego kandydata wskazał będącego już na sportowej emeryturze Georgesa St. Pierre’a (26-2), który jest legendą UFC i wieloletnim dominatorem dywizji półśredniej.

I choć długiej przerwy Kanadyjczyka, Usman ciągle liczy na pojedynek z zawodnikiem, którego wielu uznaje jako GOAT-a:

“Pomyślcie o tej walce. Georges St. Pierre ma swój rekord, ja mam swój rekord i mam zamiar przebić jego osiągnięcia. A żeby to zrobić, to muszę z nim walczyć. Nie ma lepszego sposobu, by przebić jego osiągnięcia od samej walki z Georgesem.

Żeby było jasne – mam ogromny szacunek do niego. Jest gościem, którego oglądałem jak wchodziłem do tego sportu. Nie tylko otrzymam zapłatę za tę walkę, ale przede wszystkim spełnię marzenie o walce z takim rywalem. Moim zdaniem byłaby to niesamowita walka.”

Nigeryjczyk wskazał także ile walk zamierza stoczyć w rozpoczętym właśnie roku 2020:

“Chciałbym walczyć dwa, jeśli nie trzy razy w tym roku. Jeśli pojawią się odpowiednie wyzwania, to będę starał się na nie odpowiadać. Jeśli Georges dałby mi szansę zmierzyć się z nim, to byłoby dla mnie ogromne wyróżnienie.”