MMA PLUFCChael Sonnen: Jestem przekonany, że w 2020 roku zobaczymy ponownie walkę GSP

Chael Sonnen: Jestem przekonany, że w 2020 roku zobaczymy ponownie walkę GSP

Foto: Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

Zatrudniony obecnie jako analityk stacji ESPN, były zawodnik UFC czy Bellatora, Chael Sonnen jest przekonany, że w rozpoczętym właśnie nowym roku 2020 ponownie zobaczymy w oktagonie żywą legendę mieszanych sztuk walki Georgesa St. Pierre’a.

Zdaniem Sonnena, GSP nadal utrzymuje taką formę, przy której bez problemu z marszu mógłby wejść do oktagonu:

“Jestem przekonany, że w 2020 roku zobaczymy ponownie walkę GSP. Pytanie tylko – gdzie go zobaczymy.

Wszyscy doskonale wiemy, że on cały czas nadal trenuje. Widzimy jego zdjęcia. Jego trener nawet wspominał o tym, że jest w ciągłym treningu. A wiemy przecież, jak to wszystko działa.”

Zdaniem Sonnena, Georges St. Pierre na wiele możliwości na powrót i nie musi skupiać się na jednym konkretnym przeciwniku:

“Jest wiele walk, w których GSP mógłby pozamykać wszystkim usta. Conor McGregor wraca do walk, Jorge Masvidal jest teraz wielką gwiazdą, Kamaru Usman szuka przeciwnika, a Khabib i Tony walczą w kwietniu. Dla GSP na pewno coś się znajdzie.”

Georges St. Pierre swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2017 roku, kiedy to powrócił do startów na walkę o mistrzowski pas wagi średniej przeciwko Michaelowi Bispingowi. Kanadyjczyk wygrał tamto starcie przed czasem i został nowym mistrzem wagi średniej UFC. Po zdobyciu pasa, GSP odszedł na sportową emeryturę tłumacząc się kłopotami zdrowotnymi.