MMA PLNajnowszePolskie MMAKalenik vs Rogóż 2 walką wieczoru gali XV MMA Cup w Białymstoku!

Kalenik vs Rogóż 2 walką wieczoru gali XV MMA Cup w Białymstoku!

XV MMA Cup to kolejna gala organizacji Unia Sportów Walki – M / PMMA Wschód. Najnowsza edycja gali odbędzie się już 5 czerwca w Białymstoku. W walce wieczoru zobaczymy m.in. rewanż pomiędzy Piotrem Kalenikiem a Patrykiem Rogóżem. Pierwotnie rywalem reprezentanta gospodarzy miał być Michał Gutowski.

Jest to piętnasta edycja z cyklu MMA Cup, który możemy oglądać na Podlasiu. Tym razem również zobaczymy inne formuły walki niż MMA, chodzi o grappling i karate.

Podczas XV MMA Cup będziemy świadkami rewanżu

Unia Sportów Walki – M / PMMA Wschód podczas zbliżającego się XV MMA Cup jako walkę wieczoru przygotowało nam rewanżowe starcie pomiędzy Piotrem Kalenikiem (8-5) a Patrykiem Rogóżem (10-5). Obaj zawodnicy starli się już na Babilon MMA 13, które miało miejsce 29 maja 2020 r.

Wtedy górą był reprezentant Białegostoku, który nie bez problemów wygrał przed czasem z zawodnikiem Grapplingu Kraków. Równy rok po tej walce Rogóż będzie mógł się zrewanżować Kalenikowi. Dodatkowego prestiżu temu starciu dodaje fakt, że na szli będzie pas USW-M Poland w wadze półciężkiej.

Pas organizacji dzierżyli już tacy zawodnicy jak: Paweł Zalewski, Paweł Żelazowski, Łukasz Klinger, Krzysztof Kułak, Michał Pasternak, Tomasz Zawadzki czy Mateusz Zawadzki.

Cała karta gali XV MMA Cup

Oprócz walki wieczoru zobaczymy jeszcze dwie walki w zawodowym MMA. Bartosz Zaczeniuk (0-1) zadebiutował zaledwie 11 dni temu w zawodowym MMA, musiał jednak uznać wyższość bardziej doświadczonego Przemysława Dzwoniarka na gali Armia Fight Night: Special Edition.

Na tej samej gali przegrał również Kamil Czyżewski (2-2), który będzie chciał wrócić na właściwe tory z Arturem Gałeckim (1-0). Piórkowy z Kamiennej Góry pozostawał nieaktywny od prawie dwóch lat i walką z Czyżewskim zamierza powrócić na stałe do zawodowych startów.

Ponadto odbędą się wspomniane walki w grapplingu i karate oraz sześć walk w formule semi-pro.

Walka wieczoru o pas USW-M Poland:
MMA Pro 93 kg:
 Piotr Kalenik vs Patryk Rogóż.

Karta główna:
MMA Pro 93 kg: Bartosz Zaczeniuk vs Jacek Grela
MMA Pro 66 kg: Kamil Czyżewski vs Artur Gałecki

Grappling 77 kg: Żenia Zakrzewski vs Dawid Mleczko

MMA Semi Pro 93 kg: Filip Słowiński vs Serafin Bielak
MMA Semi Pro 84 kg: Arkadiusz Romaniuk vs Rafał Wysocki
MMA Semi Pro 77 kg: Arkadiusz Dzikielewski vs Damian Ignatowicz
MMA Semi Pro 66 kg: Hubert Piątkowski vs Krystian Kowalczyk
MMA Semi Pro 66 kg: Dorian Wasilewicz vs Michał Oleksy
MMA Semi Pro 61 kg: Paweł Jabłoński vs Kacper Kalita

Karate Kyokushin 80 kg: Cezary Michalski vs TBA

Zobacz także:

MMA VIP: Propozycja już wysłana! ”Zweryfikujemy czy groźny jest tylko na zdjęciu”! Dojdzie do walki?

Jest oficjalna propozycja walki dla Jacka Murańskiego! O złożeniu oferty poinformował dzisiaj Marcin Najman poprzez swoje media społecznościowe.

Paweł Jóźwiak: Chciałbym, żeby Dominik zawalczył na raz z dwoma Murańskimi na FEN

Paweł Jóźwiak chce walki Dominika Zadory z Jackiem i Mateuszem Murańskimi! Mistrz FEN miałby zmierzyć się z dwoma przeciwnikami na raz!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis