MMA PLEFCJuż w ten weekend Karolina Wójcik zawalczy o pas południowoafrykańskiej organizacji EFC Worldwide

Już w ten weekend Karolina Wójcik zawalczy o pas południowoafrykańskiej organizacji EFC Worldwide

Foto: EFC Worldwide

Karolina Wójcik (3-1) już w sobotę 8 grudnia stanie przed szansą zdobycia pasa kategorii słomkowej prestiżowej południowoafrykańskiej organizacji EFC Worldwide. Jej rywalka będzie obecna mistrzyni, Włoszka Chiara Penco (4-0).

Pojedynek ten będzie walką wieczoru gali EFC Worldwide 76 w Pretorii. Początek karty głównej zaplanowany jest na godz. 19:30 czasu polskiego.

Wójcik na co dzień trenuje w klubie Reps MMA w angielskim Preston. Za kilka dni skończy 24 lata. Podczas kariery amatorskiej zdobyła i obroniła tytuł organizacji UK Fighting Championships. Polka walczy teraz o pas a co ciekawe w ostatnim pojedynku… doznała pierwszej zawodowej porażki. Na gali EFC Worldwide 74 po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej pokonała ją Cheyanne Vlismas (2-1). To właśnie Amerykanka miała być rywalką mistrzyni podczas sobotniej gali. Doznała ona jednak kontuzji i w zastępstwie przed mistrzowską szansą stanie Polka.

Organizacja EFC Worldwide może być znana polskim fanom z racji tego, że mistrzem dwóch kategorii wagowych (półśredniej i średniej) jest tam były mistrz KSW Dricus du Plessis (12-2). Występował tam również choćby Rafał Haratyk (10-3-2).