MMA PLUFCJunior dos Santos przegrał czwartą walkę z rzędu! Co dalej z jego karierą?

Junior dos Santos przegrał czwartą walkę z rzędu! Co dalej z jego karierą?

Foto: Facebook/ Junior dos Santos

Były mistrz wagi ciężkiej UFC i przez lata uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy królewskiej dywizji wagowej, Junior dos Santos przegrał czwartą walkę z rzędu. I to czwartą walkę z rzędu przez nokaut!

Na minionej gali UFC 256: Figueiredo vs. Moreno, Brazylijczyk przegrał przez TKO w drugiej rundzie z Cyrilem Gane. Tą porażką skompletował serię czterech przegranych z rzędu.

Co dalej z Brazylijczykiem?

Junior dos Santos przegrał czwartą walkę z rzędu! Co dalej z jego karierą?

Dos Santos to mistrz wagi ciężkiej UFC, który swój pierwszy tytuł sięgnął w listopadzie 2011 roku, kiedy to na gali UFC on FOX 1 niespodziewanie znokautował Caina Velasqueza. Od tamtej pory cały czas był obecny w czołówce wagi ciężkiej na świecie.

Swoją ostatnią wygraną zaliczył w marcu 2019 roku, kiedy to znokautował w drugiej rundzie Derricka Lewisa. Zwycięstwo nad “Czarną Bestią” okazało się jak na razie ostatnią w jego karierze.

Potem przyszły gorsze czasy i przegrane z: Francisem Ngannou, Curtisem Blaydesem, Jairzinho Rozenstruikiem i teraz, z Cyrilem Gane.

O swoje zdanie na temat przyszłości Brazylijczyka zapytano szefa UFC, Danę White’a. Ten tak skwitował całą sytuację dos Santosa:

“To część sportu. Patrząc na ten rok i na przyszły, to zobaczycie jak wielu zawodników przejdzie na sportową emeryturę. Junior dos Santos też powinien zastanowić się nad swoją sportową przyszłością.”

Czy Dana White zasugerował Brazylijczykowi zawieszenie rękawic na kołku? Jak myślicie – czy były mistrz wagi ciężkiej powinien odejść już z MMA?

Zobacz także:

To będzie największa walka w historii boksu? Ma szansę przebić Ali vs Frazier!

To będzie największa walka w historii boksu? Współczesne pięściarstwo jeszcze nigdy nie było tak blisko zorganizowania tak bardzo oczekiwanego pojedynku, jak o tytuły mistrzowskie IBF, IBO, WBA, WBO i WBC w wadze ciężkiej!

KSW 57 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

19 grudnia czeka nas ostatnia gala Federacji KSW w tym roku. Rozpiska KSW 57 prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Przygotowano aż trzy pojedynki mistrzowskie a poza tym kilka bardzo ciekawych starć.