MMA PLBoksTo będzie największa walka w historii boksu? Ma szansę przebić Ali vs Frazier!

To będzie największa walka w historii boksu? Ma szansę przebić Ali vs Frazier!

Foto: Facebook/ Anthony Joshua

To będzie największa walka w historii boksu? Współczesne pięściarstwo jeszcze nigdy nie było tak blisko zorganizowania tak bardzo oczekiwanego pojedynku, jak o tytuły mistrzowskie IBF, IBO, WBA, WBO i WBC w wadze ciężkiej!

W miniony weekend na gali w Londynie, Anthony Joshua zgodnie z przewidywaniami znokautował w dziewiątej rundzie Kubrata Puleva, broniąc tytułu mistrzowskie IBF, IBO, WBA i WBO. Do pełni szczęścia brakuje mu jeszcze jednego pasa. Tego, który posiada Tyson Fury!

To będzie największa walka w historii boksu? Ma szansę przebić Ali vs Frazier!

Po sobotniej gali, Tyson Fury – mistrz wagi ciężkiej WBC – tym bardziej jest zwolennikiem swojej konfrontacji z Joshuą. Dwóch Brytyjczyków już rozpoczęło medialną grę, podkręcając kibiców na całym świecie.

Fury jest przekonany, że bardzo szybko odprawiłby swojego rodaka:

“Chcę teraz tej walki. Nie mogę się jej doczekać! Znokautuję go w trzy rundy!” – grzmiał pogromca Deontaya Wildera.

Chęć na taką konfrontację wyraził także sam Anthony Joshua:

“Dobrze wiedzieć, że wreszcie chce tej walki. Może uda mi się go wciągnąć do ringu. Obaj tego chcemy, więc chyba wszystko idzie w dobrą stronę.” – zaznaczył AJ.

Mówi się, że walka Joshua vs Fury może przebić legendarne starcie Muhammada Aliego z Joe Fraizerem z 1971 roku. Tamto starcie uznawane jest za najlepsze w historii wagi ciężkiej:

Zobacz także:

KSW 57 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

19 grudnia czeka nas ostatnia gala Federacji KSW w tym roku. Rozpiska KSW 57 prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Przygotowano aż trzy pojedynki mistrzowskie a poza tym kilka bardzo ciekawych starć.

Szpilka dostał propozycję z FAME MMA! Będzie debiut w MMA?

Anthony Joshua w sobotę w Londynie obronił pasy. Brytyjczyk znokautował Kubrata Puleva, który postawił twarde warunki.